Savaitgalį socialiniuose tinkluose išplatintas įrašas, kad Jonavoje, Chemikų gatvėje, dienos metu pastebėta lapė. Šalia jo paraginta saugoti vaikus, esą gyvūnas gali būti ir pavojingas. Tačiau kiti internautai išsakė nuomonę,kad nėra čia ko bijoti, esą toks vaizdas tampa įprastu,mat laukiniai gyvūnai nuolat užsuka į miestą.

Kadangi pranešimas apie tą pačią lapę pasiekė ir portalą jonavoszinios.lt, paprašėme Aplinkos apsaugos departamento pakomentuoti situaciją.

Anot jo, tampa įprasta, kad laukiniai gyvūnai pastebimi tankiai žmonių apgyvendintose teritorijose. Tai nutinka dėl kelių priežasčių.  

Viena – žvėrių migracijos laikas. Tuomet laukiniai gyvūnai užklysta į miestus ar kitas urbanizuotas teritorijas dažniausiai. Pasitaiko, kad ir lapės apsigyvena žmonių kaimynystėje.  

Laukinių gyvūnų atklysta į miestą ir todėl, kad jie prisitaiko prie besikeičiančių aplinkos sąlygų: miestams plečiantis, žmonės užima gyvūnams įprastas teritorijas.  

Sutikus laukinį gyvūną miesto teritorijoje ar parke, nereikėtų jo gąsdinti, švilpti ar kitaip bandyti nuvyti. Tarkim, pabaidytas gyvūnas gali išbėgti į gatvę ir pakliūti po ratais. Taip pat svarbu laukinių gyvūnų nemaitinti, kad jie neįprastų nei prie žmogaus, nei prie tos vietos. 

,,Todėl apie laukinių gyvūnų pasirodymą mieste pilietiškiausia būtų informuoti telefonu 112. Tuomet specialistai nuspręs, ar gyvūnui reikia pagalbos, ar jis pats galės grįžti į saugią teritoriją, ar reikės gyvūną pagauti ir išvežti už miesto ribų",- aiškina specialistai

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: