Jau esame skelbę, kad Jonavos mieste šiemet bus įrengtas automobilių greičio matuoklis, kurį įsigijo Jonavos rajono savivaldybė. Kovą pasirašyta prietaiso įsigijimo ir įrengimo sutartis su konkursą laimėjusia AB Telia. Vairuotojai pastebėjo, kad radarų "dėžės" pastarosiomis dienomis pakabintos ne vienoje vietoje. Ar radaras jau veikia?

Kaip yra pranešusi Jonavos rajono savivaldybė, greičio matuoklis bus prijungtas prie policijos tinklo ir pakaitomis naudojamas trijose skirtingose vietose: Vasario 16-osios, Žeimių ir J. Basanavičiaus gatvėse. Saugaus eismo komisijos pirmininkas Erlandas Andrejevas portalą jonavoszinios.lt patikino, jog radaras dar neveikia - jis savo darbą turėtų pradėti birželio viduryje. 

Mintis rajono biudžeto lėšomis įsirengti greičio matuoklį kilo dar 2019 m. Komisija tuo metu gaudavo daug gyventojų prašymų kaip nors sutramdyti greičio mėgėjus miesto gatvėse.

„Savivaldybės administracija pritarė idėjai savo lėšomis įsigyti matuoklį, nes tokiu atveju 50 proc. baudų už pažeidimus, kuriuos užfiksuos mūsų prietaisas, bus įskaitoma į rajono biudžetą. Šias lėšas naudosime eismo saugumui Jonavos rajone gerinti“, - dar anksčiau yra sakęs E. Andrejevas.

Jonavos rajono policijos komisariato teigimu, greičio viršijimas iki šiol daro labai didelę įtaką avaringumui. 2020 m. Jonavos rajone nustatyti 209 pažeidimai dėl greičio viršijimo, iš 6 žuvusiųjų 5 atvejais eismo įvykius įtakojo per didelis greitis, įvyko 18 skaudžių eismo įvykių, per kuriuos nukentėjo žmonės.

Taip pat skaitykite: