Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Jonavos skyriaus specialistai informuoja, kad tendencingai auga sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).

Jonavos rajone sergamumas nėra toks didelis, tačiau yra stabiliai augantis. 2021 metų 38 savaitę (nuo 2021-09-20 iki 2021-09-26) viso užregistruota 381 susirgimas ŪVKTI, iš jų net 175 vaikai. Sergamumo rodiklis siekė 93,51 atv./10 tūkst. gyventojų, kai tuo tarpu 37 savaitę sergamumo rodiklis siekė 83,20 atv./10 tūkst.gyventojų.

Informuojame, kad šiuo metu skiepytis nuo sezoninio gripo yra tinkamas laikas, kol sergamumas gripu ir ŪVKTI nepasiekė epideminio lygio. Po skiepo reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu.

Pasaulio sveikatos organizacija skiepus pripažįsta veiksmingiausia gripo specifine profilaktikos priemone. Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Skiepijimas būtent tam gripo sezonui skirtomis vakcinomis yra pati veiksmingiausia gripo profilaktikos priemonė.

Primename rizikos grupes, kurioms rekomenduojama skiepytis kiekvieną gripo sezoną nemokamai (valstybės lėšomis):

  • 65 m. ir vyresniems asmenims;
  • nėščiosioms;
  • asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; 
  • asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

 

 

Kauno departamento Jonavos skyriaus inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: