Jau ateinantį sekmadienį, balandžio 30-ąją, Jonavoje vyks „Šok į Jono batus ir žygiuok pas mus” miesto žygis. Kaip pasakoja šią iniciatyvą įgyvendinti padedanti VšĮ „TrenkTuras“, tądien jonaviečių bei miesto svečių lauks dvi trasos, kurioms specialaus pasiruošimo nereikia –  pakaks pasirinkti vaikščiojimui mieste patogią avalynę bei nepamiršti geros nuotaikos. 


Tikimasi sulaukti 2000 žygeivių


Vos paskelbus apie nemokamą, Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą žygį Jonavoje, šis sulaukė didelio susidomėjimo. 


„Užsiregistravo jau 1500 žygeivių. Žygio dieną tikimės sulaukti daugiau nei 2000 entuziastų ir tų, kuriems tai bus pirmas kartas. Tiesa, pasiekus 2000 ribą, registracija į žygį bus uždaryta. Tai turėtų nutikti artimiausiomis dienomis.


Žygi Jonavos miesto ribose  organizuojame pirmą kartą. Džiaugiamės, jog bendradarbiaudami tiek su Sporto rėmimo fondu, tiek su Jonavos rajono savivaldybe, galime pakviesti visus pasivaikščioti Jonų ir Janinų sostinėje nemokamai", –  pasakojo „TrenkTuro“ komunikacijos atstovė Indrė Kaminskaitė.


Miestas –  tinkamas aktyviam laisvalaikiui


Anot jos, Jonava yra viena iš penkių Lietuvos savivaldybių, nusprendusių prisidėti prie nemokamų žygių organizavimo ir taip didinti miesto aktyvumą pradedant nuo mažų žingsnių, kuriuos gali žengti kiekvienas. Nepaisant to, priežasčių, lėmusių šio žygio organizavimą būtent Jonavoje, yra ir daugiau. 


„Jonava yra patogus miestas tokių iniciatyvų įgyvendinimui. Visų pirma, tai yra Lietuvos centras, Jonų ir Janinų sostinė bei puikiai besitvarkanti, įdomi, aktyvi Lietuvos savivaldybė. Manome, jog dar po kelerių metų Jonavą bus galima vadinti vienu iš pačių aktyviausių miestų, nes kiek stebime miesto gyvenimą, jo aktyvaus laisvalaikio infrastruktūra stipriai plečiasi. 


Organizuodami žygį Jūsų mieste, gyventojams priminsime apie jų miesto grožį, o svečiams jį parodysime ir ,tikimės, jog praplėsime žmonių pasivaikščiojimo ribas, sužadinsime smalsumą nesustoti  bei vaikščioti visus metus –  miesto infrastruktūra puikiai leidžia daryti tai", –  kalbėjo „TrenkTuro“ atstovė. 


Lauks dvi trasos


Kokių trasų gali tikėtis Jonavos miesto žygio dalyviai? Ar reikia specialaus pasiruošimo?


„Jos bus dvi: 6 km ir 14 km. Kadangi žygis bus Jonavos mieste, tad pats miestas diktuoja vaikščiojimo sąlygas, kurios šiuo atveju yra tiesiog puikios!

Jonaviečiams daugelis vietų tikrai bus puikiai pažįstamos, tad juos kviečiame smagiai ir aktyviai praleisti laiką gryname ore su draugais, šeima, kolegomis.

Kalbant apie miesto svečius, aprodysime jiems Joninių slėnį, Taurostos parką, Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią, Neries pakrantę, gamtos ir miesto dermę.


Trasos nesudėtingos, tačiau rekomenduojame avėti sportinę avalynę, būti patogiai apsirengus, su savimi turėti gertuvę (ją pripildyti bus galima vandens  stotelėse), šaukštą ir puodelį, skirtą košei su arbata“, –  kalbėjo I. Kaminskaitė.

 
Sulauks apdovanojimų


Žygio metu lauks ir  keli sustojimai, kuriuose be vandens –  „Skanovės“ arbata. Finiše dalyviai galės pasistiprinti „Activus" koše. Čia jiems bus įteikti medaliai, diplomai, o žygyje žygiavusiems Jonams ir Janinoms paruoštos išskirtinės dovanos.


„Kaip vingiuos maršrutai, kas lauks pakeliui ir finiše viską bus galima matyti mobiliojoje programėlėje „TrenkTuras“. Ją galite parsisiųsti jau šiandien.


 Įveikti kilometrai kaupsis asmeninėje statistikoje, kurią papildyti galėsite ir po žygio, nes Jonavos rajone turime net keletą unikalių, vaizdingų „TrenkTuro“ kurtų Solo žygių maršrutų. Juos verta pražygiuoti kada tik turėsite laisvo laiko“, –  teigė I. Kaminskaitė. 


Kviečia atrasti savo priežastį žygiuoti


Neabejojama, kad lietuvių jau pamėgti žygiai suteikia ne vieną naudą.


„Vaikščiojimas –  lengviausias sportas, kurį išbandyti ir pamėgti gali visi. Vaikščiojimui, žygiavimui , kaip ir bet kokiame kitame sporte, galima kelti vis aukštesnius tikslus, didinti savo ištvermę, nueitų kilometrų skaičių. Visą tai prisideda prie sveikatos gerinimo. 

Žygių tikslas  yra priminti žmonėms, kad asmeniniai fizinio aktyvumo tikslai gali persikelti į žaliausią, greeniausią ir lygiai tokią pat ambicingą sporto salę po atviru dangumi –  mišką, pasivaikščiojimo takus, įsimintinus maršrutus.

Tereikia žengti pirmą žingsnį“, –  pasakoja „TrenkTuro“ atstovė.

„TrenkTuras“ primena, kad  kiekvienas turi priežastį žygiuoti. 

„Nesvarbu, kokia yra tavo prisijunk!“, –  sako niekad nesustojanti eiti pirmyn „TrenkTuro“ komanda. 

Registruotis į žygį galite čia: https://register.trenkturas.lt/lt/eventregistration/event-64

Dalyvių skaičius ribotas.

Projektas („Žygiuoti – tai sportuoti“, vykdytojas – VšĮ „TrenkTuras“) bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Organizatoriai - ,,TrenkTuras", Jonavos rajono savivaldybė.

Tekste - archyvo nuotraukos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: