Neseniai praūžusiame „TOP Sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionate Jonavos „Aušrinė - KKSC" pelnė bronzos medalius. Komandos kapitonė Evelina Vaitkutė džiaugiasi trečiosios vietos laimėjimu, tačiau pripažįsta, kad šis varžybų sezonas nebuvo pats lengviausias. Nepaisant to, daugybę jėgų atidavusios „Aušrinė - KKSC“ merginos nesiruošia sėdėti sudėjusios rankas ir jau kuria ateities planus - šiek tiek pailsėjus, jos ketina vėl kibti į treniruotes, padėsiančias pasiruošti naujam sezonui.


Jaučia atsakomybę


E. Vaitkutė – buvusi Lietuvos jaunučių bei jaunių rinktinės narė, kuri Jonavos „Aušrinės - KKSC“ komandos dalimi tapo 2017-aisiais.


„Tinklinį žaidžiu jau 12 metų, o mano pirmosios treniruotės su „Aušrine - KKSC“ prasidėjo prieš 4-erius metus. Po truputėlį įsiliejau į komandą ir tapau jos dalimi.


Šis sezonas – pirmasis sezonas, kai buvau paskirta komandos kapitone. Manau, tai – labai atsakinga pozicija, nes tu turi ne tik vesti visą komandą į priekį varžybose, bet ir palaikyti ją treniruotėse ar už jų ribų“, – paklausta apie savo karjerą Jonavos tinklininkių komandoje pasakojo E. Vaitkutė.


Iššūkių netrūko


Mergina džiaugiasi, kad paskiriant ją kapitone, pasitikėjimą jos jėgomis parodė ne tik komandos draugės, bet ir trenerė.
Visgi, E. Vaitkutės akimis, šis sezonas komandai nebuvo lengvas.


„Komanda buvo naujai sukomplektuota ir labai jauna, kas lėmė patirties trūkumą. Nepasitikėjimas savo jėgomis ar jaudulys vis pakišdavo koją rungtynėse. Tačiau įvertinus visa tai, tik dar labiau džiaugiuosi mumis ir tuo, kad pasiekėme tiek daug –iškovojome bronzos medalius.
Žinau, kad ne vienas galvojo, jog šiais metais liksime be prizinės vietos, bet mūsų užsispyrimas ir labai didelis noras davė rezultatų.
Visos esame panašaus amžiaus ir žaidimo lygio, komandoje nebuvo vieno aiškaus lyderio. Dėl to visos stengėsi dar labiau.


Kai pradėjome žaisti lyg vienas „kumštis“, aikštelėje stengėmės viena dėl kitos, sėkmė mūsų nebe aplenkė. Neabejoju, kad tai ir yra didžiausia mūsų stiprybė“, – teigė mergina.


Puikios sąlygos


Kalbėdama apie savo komandos pasiekimus, E. Vaitkutė teigia, kad Jonavoje yra puikios sąlygos tinklininkų tobulėjimui.


„Šiame mieste yra ne viena puiki trenerė. Jos nuolat pastebi galinčius žaisti ir paruošia gerų žaidėjų. Tikiu, kad geras treneris – vienas iš svarbiausių komandos bei atskirų žaidėjų sėkmės garantų. Juk jis tave visko išmoko.


Galimybė naudotis aukšto lygio trenerių pagalba sukuria puikias sąlygas ir toliau puoselėti kokybišką tinklinio žaidimą“, – kalbėjo mergina.


Gerą nuotaiką kuria pačios


Nors dėl koronaviruso šalyje įvesti kontaktų ir renginių ribojimai tinklininkių treniruočių nepaveikė, E. Vaitkutė neslepia, kad žaidimas tuščiose salėse nėra toks smagus, koks būdavo tuomet, kai jį lydėdavo palaikantys žiūrovų šūksniai.


„Kadangi situacijos pakeisti negalime, aikštelėje bandome pačios palaikyti gerą nuotaiką, paskatinti viena kitą ir atiduoti visas jėgas.
Tiesą sakant, sezono pradžioje buvo labai keista matyti tuščias sales, bet, ko gero, prie visko priprantama ir dabar tai nekelia didelių emocijų“, – teigė E. Vaitkutė.


Motyvacijos netrūksta


Paklausta apie tai, kas skatina pačią Jonavos „Aušrinės - KKSC“ kapitonę siekti sportinių aukštumų, E. Vaitkutė įvardija kelis aspektus.


„Manau, kad kiekvienas sportininkas savyje turi išsiugdęs motyvaciją siekti kuo geresnių rezultatų. Visada norisi įrodyti aplinkiniams, kad galime padaryti tai, kas geriausia – laimėti.


Aš visada norėjau ir dabar noriu atstovauti savo miesto komandą, prisidėti prie jos pergalių ir toliau garsinti Jonavą“, – kalbėjo tinklininkė.


Mintyse – naujas sezonas


Nors paskutinės Jonavos „Aušrinė - KKSC“ varžybos vyko vos prieš keletą dienų, merginų mintyse jau sukasi planai apie naują sezoną.


„Dabar šiek tiek pailsėsime, o treneriai sukomplektuos naują komandą, kuri žais sekantį sezoną. Tikiuosi, kad vėl galėsime dalyvauti Baltijos lygos taurėje ir ten išmėginti savo jėgas iš naujo“, – ateities planais pasidalino E. Vaitkutė.


Linki būti ryžtingomis


Ko komandos kapitonė palinkėtų savo bendražygėms?


„Dar daugiau dirbti ir stengtis, o šalia to būti ryžtingomis, siekti savo tikslų, niekada nenukabinti nosies net tada, kai situacija yra labai prasta“, – pokalbį užbaigė Jonavos „Aušrinė - KKSC“ komandos kapitonė.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Taip pat skaitykite: