Jonavos „Aušrinės“ tinklininkės savaitgalį pratęsė pergalių seriją „Optibet“ Baltijos moterų tinklinio čempionate ir tapo vienvaldėmis turnyro lyderėmis. Komanda turi maksimalius 18 taškų, kas žvelgiant iš šalies, leidžia teigti, kad ,,Aušrinės“ tinklininkėms netenka klaidžioti ieškant savo žaidimo. Nepaisant to, komandos vyriausioji trenerė Raimonda Strelkauskaitė neabejoja, kad „Aušrinės“ dar laukia daug darbo, o gruodžio 13-ąją komanda įsilies ir į naująjį „TOP SPORT“ Lietuvos moterų tinklinio lygos čempionato sezoną, kuomet susirungs su Jonavos sporto centro jaunosiomis auklėtinėmis.

Neskuba vertinti

Į dabartinį rezultatą tikrai nežiūriu. Didžiausias dėmesys skiriamas treniruočių procesui, pasiruošimui, produktyvumui, vaizdo įrašų analizei bei užduočių  išpildymui. Visgi, beveik visos merginos turi beprotiškus užimtumo tvarkaraščius, pareigas darbuose, studijose ir  šeimose. Komandoje taip pat yra kelios moksleivės, pusei komandos sportininkių treniruotis tenka atvykti iš Vilniaus, Elektrėnų, Kauno.

Kadangi sužaistos tik 6 pirmojo rato rungtynės, dar labai anksti sudėti rankas ir tikėtis, kad viskas padaryta. Čia tik startas... Į rezultatus pasižiūrėsime vasarį bei kovą, kai lauks patys atsakingiausi susitikimai, atkrintamosios varžybos, nes ir kaip žaidėja, ir kaip jauna trenerė turiu spalvingų pamokų...

Kur tobulėti yra kiekvieną dieną, visada bus ir ką šlifuoti. Ypatingai tada, jei sportininkas to labai norės bei tikės tuo, ką daro“, – paklausta, ar ji patenkinta komandos žaidimu, kalbėjo R. Strelkauskaitė.

Skirtinga patirtis

Jonavos Aušrinę šiuo metu sudaro skirtingą žaidybinę patirtį turinčios žaidėjos.    

,,Komandos branduolyje – brandą ir didelę žaidybinę patirtį kartu sukaupusios žaidėjos. Kelios  merginos varžybose aktyviai dalyvauja ištisus metus, nes žaidžia tiek salės, tiek paplūdimio tinklinį. Kitos tinklininkės – moksleivės iš Kauno, kurias mums patikėjo trenerė Jolita Kontvainienė. Beveik visoms joms teko atstovauti  jaunių, jaunimo  bei moterų rinktines, – teigė trenerė, pridurdama, kad apmaudu, jog Lietuvoje nebeliko nei vyrų, nei  moterų tinklinio rinktinių.

Mūsų broliai latviai ir estai sėkmingai dirba, buria rinktines ir siunčia dalyvauti į tarptautinius vandenis, nelaukiant aukštų rezultatų. Pas mus Lietuvoje tikrai yra žmonių, galinčių ir norinčių  atstovauti šalį.

Manau, tai suteiktų daugiau šviesos ir motyvacijos jaunajai kartai, kuri tik pradėjo lieti prakaitą savo sporto salėse su savo pirmaisiais treneriais“, – kalbėjo jonavietė.

Sustabdė trauma

Komanda vis dar neturi pilnos sudėties.

Prieš prasidedant sezonui, tikėjausi, kad bus lengviau dėliotis komplektaciją, nes tai daryti pradėjome jau praėjusio sezono pabaigoje, bandydamos išsaugoti branduolį. Tačiau iki šiol esame ne pilnos sudėties. Žinoma, viskas atsiremia ir į finansines galimybes. Esame atviri, bet kokiam rėmimui ar jo pasiūlymams, ypatingai dabar.

Nemaloni staigmena komandą palietė rugsėjo pradžioje, kai pirmo kurso studentė Greta treniruotės metu gavo čiurnos traumą. Ji jau prisijungė į treniruočių procesą. Tikimės, kad greitu metu merginai pavyks įsilieti ir į komandą bei sustiprinti  centro poziciją. Tad jei kas nori išmėginti save, kviečiame susisiekti. Lauksime“, – kalbėjo R. Strelkauskaitė.

Ir trenerė, ir žaidėja

Be to, kad treniruoja Aušrinę, R. Strelkauskaitė ir žaidžia jos sudėtyje. Paklausta, prieš kiek laiko ji įsiliejo į šią komandą, trenerė tik šypteli ir pripažįsta, kad suskaičiuoti – nebe lengva

Kai teko paragauti legionierės duonos pietų Prancūzijoje, Toulono mieste (2009-2010m. ir 2010-2011m.), dar skaičiavau – buvo apie 20m. žaidybinės patirties. Tiesa, su trumpomis pertraukomis ir pailsėjimais – tada buvo svarbiausia išvengta rimtų traumų.

Kalbant apie trenerės duoną, jos teko paragauti ir būnant žaidėja, ir komandos kapitone. Tuomet komanda buvo trenerės Lijos Darandovienės rankose. Na, o jei rimtai, tai jau seniai turėjau užleisti vietą jaunimui, nes komanda atsijaunino, o dešimties – penkiolikos metų skirtumas jau turi savo pliusų ir minusų. Įgavusi tuometinės trenerės pasitikėjimą, gavau pasiūlymą išmėginti savo jėgas jau nebe aikštelėje kaip žaidėja, bet trenerės pozicijoje. 

Neslėpsiu, iš pradžių tikrai buvo sudėtinga susivokti ir susidėlioti prioritetus, nuo ko pradėti viską. Realiai du sezonus iš eilės buvo sudėtingas metas: veiklos daug, o rezultato nematyti. Gerokai pasiblaškiau, apšildynėjau kojas, daug pagalbos sulaukiau iš aplinkos. Šiai dienai yra dalykų, už kuriuos turėčiau padėkoti. Belieka tik  išsaugoti pasitikėjimą, energetiką  ir pasidalinti tuo, – kalbėjo R. Strelkauskaitė.

Pagyrimais nesimėto

Pasiteiravus, ar ji – griežta trenere, tinklininkė tikina, kad vertinti save – itin sunku.

Kai suvoki, kad kartais tavo žaidėjos tave mato bei žino geriau nei tu pats, kalbėti apie savo darbą sudėtinga.

Pagyrimais tikrai nelepinu bei nesimėtau į dešinę ir į kairę... Atvirkščiai – gal kartais tenka demotyvuoti, kad pasitikrintum, ar tai veikia, ar ne.

Tačiau jei matau, kad merginos treniruotėje ar varžybose palieka ne tik prakaitą, bet ir širdį, visada stengiuosi nepraleisti pro pirštus motyvacijos detalių, – kalbėjo jonavietė.

Laikas kartu

Ar komanda turi savų prietarų bei tradicijų?

Neturime, tačiau atsižvelgus į finansines galimybes stengiamės po rungtynių kartu pavakarieniauti ir aptarti rungtynių eigą.

Tiesa, kažkada lyg ir  nemėgdavome fotografuotis prieš varžybas. Lyg ir negeru ženklu tai laikoma, užprogramuojančiu pralaimėjimą. Dabar to jau nebe sureikšminame, tik pajuokaujame, – šypsodamasi prisiminė trenerė.

Apie palaikymą

Dalis varžybų, kuriose rungiasi Aušrinė, vyksta ir Jonavoje. Anot R. Strelkauskaitės, dažniausiai tinklinio rungtynės nesulaukia didelio sirgalių skaičiaus, tačiau jų palaikymas – svarbus.

Daug sirgalių tikrai neturime, bet visada labai laukiame jų ir tikimės, kad žiūrovai ateis ne tik pasižiūrėti, bet ir patriukšmauti (aut. past. šypsosi).

Šiais metais turime OPTIBET“ rėmėją, kuris transliuoja visas Baltijos lygos rungtynes. Dėl to dauguma palaikančiųjų stebi jas ir palaikymą išreiškia komentaruose ar asmeniškai.

Neslėpsiu – palaikymas yra didelė varomoji jėga ir motyvacija bet kuriam sporte, – kalbėjo R. Strelkauskaitė.

 

Lauks rimtos varžybos

Ši savaitė komandai – ramesnė, tačiau lapkričio antroje pusėje Jonavos tinklininkių laukia rimta kova Estijoje.

Dabar šlifuosime silpnąsias vietas, broką“, atsistatysime, o tada pradėsime pasiruošimą itin tolimai ir sudėtingai aštuonių valandų kelionei į Taliną. Ten lapkričio 19 dieną 17.00 valandą lauks jauna, perspektyvi Talino Audentes komanda ir taip pat pralaimėjimo dar nepatyrusios, susibūrusios iš 2 Talino komandų į vieną Tal/Tech/Tradehouse“ tinklininkės. Su jomis susirungsime lapkričio 20-ąją 14:00 valandą. Transliacijos žiūrovai turėtų ieškoti komandos Facebook“ puslapyje arba ,,Youtube kanale, – kalbėjo R. Strelkauskaitė.

Bendrų tikslų link

Ko R. Strelkauskaitė palinkėtų sau ir kitoms komandos narėms šiame varžybų sezone?

,Sau palinkėčiau kantrybės,  merginoms – sėkmės, kovingumo, drąsos išsikeliant  bendrus tikslus bei siekti jų. Taip pat nenukabinti nosies, jei kažkas nepavyksta iš pirmo karto, o kai pavyksta, tada tik  MĖGAUTIS  čia ir dabar, – pokalbio pabaigoje sakė Aušrinėstrenerė.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: