Jonavos baseino pirmojo gimtadienio proga Jonavos rajono antrų klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti piešinių konkurse „Sukurkime Jonavos baseino talismaną!“ ir savo piešiniuose pavaizduoti, kas galėtų tapti baseino talismanu.

Piešinių buvo įvairiausių – lašeliai, banginiai, žuvytės, išgalvoti personažai ir netgi širdelės. Jonavos R. Samulevičiaus progimnazijos moksleivis Daniil Kozlovskij sukūrė ir pristatė savo piešinį, kurį pavadino ,,Vuošis“. Būtent jis tapo Jonavos baseino talismanu!

Katinas Vuošis trečiadienį, gegužės 22 d., baseine susitiko su idėjos autoriumi Daniil. „Norėjome, kad Daniil būtų pirmasis pamatęs savo kūrinį gyvai. Jo akys tiesiog žibėjo, berniukas buvo labai laimingas, džiaugėmės ir mes.

Paklausėme, kodėl toks vardas, kodėl būtent Vuošis? Daniil atsakė, kad katinas turi suktis. Katinas Vuošis puikiai atspindi Jonavos baseiną – šiltas, originalus, jaukus ir dar su gelbėjimosi ratu!“ - džiaugėsi Jonavos baseino direktorė Aira Kaunietė.

Jonavos baseinas sėkmingai dalyvauja asociacijos „LTU Aquatics“ projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ – šiais mokslo metais visi projekte dalyvavę mokiniai įgijo plaukimo įgūdžių ir žino, kaip saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens telkinių.

„Jonavos baseino plaukimo pamokose dalyvavo 400 Jonavos rajono antros klasės moksleivių, visi jie mokėsi drausmės, baseino taisyklių, susipažino su įstaigos veikla, mokėsi nugalėti vandens baimes, laikytis ant vandens, plaukti, kiek vėliau plaukimo įgūdžius tobulino ir mokėsi taisyklingo įšokimo į vandenį.

Didžiausią pažangą padarę moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti tarpklasinėse antrokų varžybose. Visiems rajono moksleiviams bus įteikti „LTU Aquatics“ pažymėjimai“, - pasakojo Jonavos baseino direktorės pavaduotoja sportui ir renginiams Miglė Jakštienė.

Trečiadienį baseine vykusiose tarpklasinėse antrokų plaukimo varžybose dalyvavo 60 moksleivių. Vaikai savo jėgas išmėgino plaukdami 25 m. pasirinktu plaukimo stiliumi. Apdovanojimai atiteko greičiausiai atstumą nuplaukusiems plaukikams. Varžybų dalyviai nestokojo sportinio užsispyrimo ir ryžto, nors jaudulio išties buvo daug.

Prizininkės mergaitės:

  • I vieta: Jonavos Justino Vareikio progimnazijos mokinė Gabija Buragaitė, rezultatas: 23,16 s.
  • II vieta: Jonavos Justino Vareikio progimnazijos mokinė Martyna Darelaitė, rezultatas 28,55 s.
  • III vieta: Jonavos Panerio pradinės mokyklos mokinė Mėta Ratkevičiutė, rezultatas 28,76 s.

Prizininkai berniukai:

  • I vieta: Jonavos Neries pagrindinės mokyklos mokinys Deilas Kernagis, rezultatas 17,74 s.
  • II vieta: Jonavos Panerio pradinės mokyklos mokinys Markas Bapkauskas, rezultatas 24,77 s.
  • III vieta: Jonavos Panerio pradinės mokyklos mokinys Noelis Bakutis, rezultatas 25,34 s.

Varžybų dalyvius sveikino naujasis Jonavos baseino talismanas „Vuošis“ ir linkėjo nepamiršti plaukimo įgūdžių, nuolat juos tobulinti ir ypač vasaros metu saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens telkinių.

Vaikų mokymo plaukti programa finansuojama asociacijos ,,LTU Aquatics“ ir Jonavos rajono savivaldybės lėšomis. 

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: