Sekmadienį Vilniuje, Lietuvos Nacionalinėje Filharmonijoje, vyko iškilmingas jubiliejinio trisdešimtojo 2022-2023 m. „Betsafe-LKL“  sezono uždarymas. Jo metu apdovanotos medalius pelniusios komandos, išskirtinio pripažinimo sulaukę žaidėjai bei treneriai. Apdovanojimų sulaukė ir Jonavos „CBet" komanda -  klubo strategui Virginijui Šeškui atiteko metų trenerio apdovanojimas, simboliniame „Betsafe-LKL“ sezono penketuke puikavosi Jaffery Garretto pavardė (puolėjo pozicijoje). 


Nors sezonas pasibaigė, klubui darbų netrūksta. Apie juos ir uždavinius, lydinčius pasiruošimo kitam sezonui pradžią – pokalbyje su klubo vadybininku Karoliu Vaškevičiumi. 


– Šis sezonas Jonavos komandai buvo itin sėkmingas – Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyre ji laimėjo sidabro  medalius, „Betsafe-LKL“  turnyre pateko į pusfinalį. Abu šie laimėjimai – istoriniai,  Jonavos komanda dar niekada nebuvo pasiekusi jų.


Prisiminkime sezono pradžią... Su kokiais lūkesčiais jūs patys pradėjote jį? Ar tikėjotės, kad pavyks pasiekti tiek, kiek pavyko?


– Šį sezoną pradėjome kaip 5-oji Betsafe-LKL komanda, tad jautėme publikos lūkesčius ateinančiam sezonui, tačiau mes į situaciją žiūrėjome realiai, kėlėme sau tikslą patekti į pirmąjį aštuntuką ir žaisti atkrintamosiose. 


Ar tikėjome, kad pateksime į geriausiųjų ketvertą? Taip, tačiau labai atsargiai. Esame jaunas klubas (šioje lygoje žaidžiame du sezonus), todėl įsitvirtinti tarp senbuvių nelengva ir vis dar augame, bręstame.

Jonavos ,,CBet" komanda apdovanota medaliais KMT turnyre.

Jonavos ,,CBet" komanda apdovanota medaliais KMT turnyre.– Palyginus pirmąjį ir antrąjį sezoną, kuris iš jų jums buvo sunkesnis ir pareikalavo daugiau darbo?


Šis sezonas viršijo lūkesčius: ,,Betsafe-LKL“ užėmėme IV vietą, Citadele-KMT – II vietą. Pirmajame sezone mes buvome komanda, laimėjusi NKL ir pakilusi laipteliu aukščiau. Supratome, kad esame naujokai ir didelės įtampos nebuvo. Tačiau dirbome daug, kėlėme aukštus tikslus ir daug ko teko mokytis. Ruošdamiesi antrajam sezonui, jautėme žiūrovų, partnerių lūkesčius, tad pasiruošimas buvo sunkesnis. Išbandėme save kaip FIBA Europos taurės atrankos organizatorius, patiems į turnyrą prasibrauti nepavyko, tačiau baudų negavome, buvome gerai įvertinti FIBA. 


Sportas toks dalykas – laimėjai, išsimiegojai ir kitą dieną vėl turi įrodyti savo vertę iš naujo. Sėkmė yra visų sunkaus darbo pasekmė. Antrasis  sezonas baigėsi birželio 9 dieną, o 10 d.  prasidėjo III sezono darbai. Jau turime Betsafe-LKL licenciją, bendraujame su esamais ir būsimais partneriais, aktyviai ieškome žaidėjų... 


– Ko pritrūko, kad komanda patektų į Fiba Europos taurę? Ar tikitės, kad ateityje pavyks patekti į tarptautinį turnyrą?


– Tai buvo vienos pirmųjų mūsų rungtynių, kurios vyko prieš sezono pradžią,  tad komanda vis dar „klijavosi“, žinoma, mums netikėtas buvo Xavier Raynard Thames išvykimas, jis šiek tiek irgi išmušė iš vėžių. Ateitis – mūsų rankose, tikrai tikimės žaisti Europos turnyruose.


– Kokių tarptautinių turnyrų reikalavimus Jonavos klubas atitinka arba turi galimybių atitikti? Kuri opcija realiausia?  Jei prireiks atrankos, ar Jonava, kaip ir pernai, sieks galimybės ją organizuoti?


– Tuoj  pateiksime paraišką FIBA čempionų lygai, tada ir sužinosime, ar atitinkam. Labai norime ten patekti. O dėl atrankos rengimo Jonavoje, tai šiuo metu šito varianto nesvarstome, nes tai reikalauja didžiulių klubo lėšų.


– Viešai neretai diskutuojama, kad klubas turi sąlyginai kuklų biudžetą, bet surenka gerus žaidėjus. Kas klube vykdo šį procesą? Kaip pavyksta tai pasiekti? Ar tikimasi, kad kitam sezonui pavyks surinkti didesnį biudžetą?


– Renkantis žaidėjus daugiausiai dirba trenerių štabas, visi trys treneriai dirba vienodai sunkiai, svarbi jų ilgametė patirtis, ryšiai su klubais, treneriais, žaidėjais ir jų agentais. 


Aktyviai šiame procese dalyvauja ir klubo prezidentas Vaidas Vaškevičius, kuris per 20 metų NKL pirmenybėse puikiai atliko ir klubo prezidento, ir sporto direktoriaus pareigas, sukaupė didžiulę patirtį, kuri padeda ir dirbant Betsafe-LKL. Jam labai svarbu, kad žaidėjų kompetencija koreliuotų su gaunamu atlygiu. O dėl biudžeto, tai šiuo metu esame darbų įkarštyje ir dedam visas pastangas. 

Jonavos ,,CBet" organizuotos šventės, kurios metu padėkota visiems palaikiusiems, akimirka. Iš kairės K. Vaškevičius, Jonavos r. savivaldybės administracijos direktorius V. Majauskas, vicemerė B. Gailienė ir klubo prezidentas V. Vaškevičius.


– V. Šeškus buvo apdovanotas kaip geriausias LKL metų treneris. Ar tikėjotės, kad šis apdovanojimas atiteks būtent jam? Kaip manote, kas lėmė tokį sprendimą? 


– Artėjant sezono kulminacijai tikėjomės vis labiau, nes, kaip bebūtų, prieš sezono pradžią girdėjome daug prognozių pirmajam ketvertukui ir nei vienoje prognozėje nebuvo mūsų komandos. Jonavos „CBet“ rezultatai  daug kam tapo šio sezono netikėtumu.

Virginijus Šeškus – emocionalus, mėgstamas žiūrovų, žiniasklaidos, treneris. Daug kas juokauja, kad ateina pasižiūrėti ne tik rungtynių, bet V. Šeškaus emocijų. 


Kas lėmė, kad apdovanotas kaip geriausias LKL treneris? Čia reikia išskirti vyr. trenerio krepšinio strategiją, žaidėjų kompetenciją ir užsidegimą, norą atiduoti aikštelėje visas jėgas, vidinę atmosferą komandoje ir, žinoma, vyr. trenerio asistentų Virginijaus Sirvydžio, Pauliaus Malašausko, fizinio pasirengimo trenerio Luko Leskausko darbą ir atsidavimą krepšiniui. Manau, šis titulas yra visų bendro darbo rezultatas ir įvertinimas.

Jonavos ,,CBet" treneris V. Šeškus jubiliejinio 30-ojo „Betsafe-LKL“ sezono uždarymo renginyje.


– Kokie lūkesčiai artėjančiam sezonui? Ar planuojama, kad pavyks išlaikyti komandos sudėtį, panašią, kokia yra dabar? Ar galima tikėtis, kad trenerių štabas nesikeis?


– Dar anksti kalbėti apie ateinančio sezono lūkesčius, kadangi vyksta aktyvus darbas formuojant biudžetą, labai daug priklausys nuo turimų pinigų. O su žaidėjais turėjome vieno sezono kontraktus ir natūralu, kad po gero sezono jie nori pasitikrinti save rinkoje. 


Su dauguma žaidėjų kalbamės, daugelis jų išreiškė norą būti mūsų komandoje ir toliau, sako, kad čia jaučiasi vertinami, turi puikias galimybes atsiskleisti, laiku mokamas atlyginimas, puikūs Swan City Army fanai , tačiau yra dar ir žaidėjų agentai, kurie po puikaus sezono turi savo viziją. Taigi šiuo klausimu įtemptai  dirbame.


– Jonavos ,,CBet" viso sezono metu turėjo didelį sirgalių palaikymą. Kaip manote, kas lėmė tokį jų įsitraukimą?


– Visi žinome, kad krepšinis Lietuvoje – sporto šaka Nr. 1. Betsafe-LKL pirmenybės jonaviečiams – naujovė. Miestui pastačius areną gyventojai laukė aukščiausio lygio krepšinio kovų Jonavoje.

Komanda žaidė pasiaukojamai, buvo daug pergalių. Treneriai, žaidėjai palaiko puikius ryšius su sirgaliais. Be abejo, mūsų ypatingoji Swan City Army ir jos lyderiai, kurie sugeba uždegti ir įkvėpti. 

,,Swan City Army" pasivadinę sirgaliai savo komandą gausiai lydėdavo ir į kituose miestuose vykstančias varžybas.

– Prasidėjo vasara, ar tai reiškia atostogų pradžią, o galbūt ir jos metu vyksta svarbūs darbai? Kokie jie?


– Mums tai įtemptas metas. Darbai vyksta, išskyrus treniruočių procesą. Formuojamas biudžetas, komplektuojama komandą. Vyksta 2022/2023 m. sezono ūkinės veiklos užbaigimas, pasiruošimas 2023/2024 m. sezonui. 


– Dėkojame už pokalbį. 

Jonavos ,,CBet" ir A. Reipos nuotr. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: