Jonavos ligoninėje jau krykštauja 100-asis šiais metais rajone gimęs kūdikis. Mama jonavietė Kornelija berniukui suteikė Herkaus vardą.

Penktadienį laimingus tėvus ligoninėje aplankė ir pasveikino Jonavos rajono savivaldybės vicemerė Birutė Gailienė, ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas, akušerijos skyriaus vedėja Indrė Grušaitė Vanagienė.

Praėjusiais metais Jonavos ligoninės akušerijos ginekologijos skyriuje gimė rekordinis skaičius naujagimių – 481. Ligoninės kolektyvas džiaugiasi, kad Jonavą vis dažniau renkasi ir aplinkinių rajonų gimdyvės, kurios vertina teikiamų medicinos paslaugų kokybę bei individualią priežiūrą.

Jonavos rajono savivaldybės taryba, skatindama gimdymus Jonavoje, dar 2022 m. pavasarį priėmė sprendimą skirti gimdyvėms vienkartinę išmoką. Šiuo metu ji siekia 176 eurus ir mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėveliams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Gimdymų skaičius Jonavoje pradėjo augti, kai aplinkinių rajonų ligoninėse buvo uždaryti akušerijos skyriai. Tuo tarpu Jonavoje priešingai – įrengta daugiau palatų ir pasiruošta priimti daugiau moterų.

Garsas apie geras sąlygas, privatumą ir puikius specialistus netruko pasklisti, todėl gimdyti į Jonavą atvyksta moterys ne tik iš Ukmergės ar Kėdainių, bet ir tolimesnių miestų.

Šių metų pradžioje Jonavos ligoninė gimdančioms moterims pasiūlė naujovę – susilaukti kūdikio čia galima tarsi spalvotam sapne. Tokį pojūtį sukuria ligoninėje pradėta taikyti spalvų terapija, kai gimdymas vyksta įvairiomis spalvomis apšviestoje erdvėje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: