Jonavos ligoninė gimdančioms moterims pasiūlė naujovę – susilaukti kūdikio čia galima tarsi spalvotam sapne. Tokį pojūtį sukuria ligoninėje pradėta taikyti spalvų terapija, kai gimdymas vyksta įvairiomis spalvomis apšviestoje erdvėje.

Specialistų teigimu, spalvų terapija, kitaip moksliniu terminu vadinama chromoterapija, veikia žmogaus organizmą fiziškai ir psichologiškai.

„Žmogaus akiai regint tam tikras spalvas ar atspalvius, galvos smegenyse aktyvuojami signalai ir centrai, kurie per neurohormoninę ašį gali įtakoti nuotaiką, atminties procesus, serotonino lygį, širdies, kvėpavimo dažnį, dalyvauja skausmo valdyme, kas šiuo atveju yra labai svarbu ir gimdymo procese“, - sako Jonavos ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Brigita Sarkanaitė.

Pasak gydytojos, spalvų terapija gimdymo metu vis labiau populiarėja vakarų pasaulio valstybėse. Šią terapiją, kaip vieną iš pagrindinių gimdymo eigoje taikomų nemedikamentinio gydymo priemonių, taiko pažangiausi ir moderniausi gimdymo centrai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Prancūzijoje.

Jonavos ligoninė spalvų terapiją gimdyvėms pasiūlė pirmoji Lietuvoje. Taikomos pagrindinės gydymui naudojamos spalvos – mėlyna, tarpinis spalvos spektras tarp gelsvos ir oranžinės, raudona, violetinė.

Moksliškai įrodyta, kad mėlyna spalva ramina nervų sistemą, patiriamą stresą, slopina įvairios kilmės ir intensyvumo skausmus, gelsva spalva gali būti taikoma kuomet gimdyvė jaučia nuovargį, frustraciją, emociniam palaikymui, motyvacijai suteikti.

Raudona spalva gimdymo metu taikoma gimdyvei norint suteikti papildomos energijos ir dėmesio, violetinė – raumenų relaksacijai, vidaus organų harmoningai veiklai, meditacijai.

Kiekviena spalva veikia žmogaus organizmą skirtingu intensyvumu ir gali sąlygoti skirtingus rezultatus, todėl spalvos taikomos atsižvelgiant į gimdyvės norą, emocijas ir poreikius, derinamos tarpusavyje arba kartu su kitomis priemonėmis – muzikos terapija, aromaterapija, hidroterapija.

„Visos šios naujovės gimė iš didelio noro suteikti mūsų gimdyvėms pačias geriausias, kokybiškas paslaugas ir dar daugiau individualaus dėmesio. Džiaugiamės sulaukdami teigiamų moterų atsiliepimų, o taip pat – labai didelio savivaldybės ir rajono mero palaikymo. Visa tai skatina ligoninės kolektyvo kūrybiškumą ir naujas iniciatyvas“, - sako Jonavos ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas.

Pernai Jonavos ligoninės akušerijos ginekologijos skyriuje gimė rekordinis skaičius naujagimių – 481. Ligoninės kolektyvas džiaugiasi, kad Jonavą vis dažniau renkasi ir aplinkinių rajonų gimdyvės, kurios vertina teikiamų medicinos paslaugų kokybę bei individualią priežiūrą.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: