Kauno apygardos teismas pirmadienį dėl piktnaudžiavimo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis kaltu pripažino Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

M. Sinkevičius nuteistas dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, turto pasisavinimo. Jam skirta 12,5 tūkst. eurų bauda ir trejiems metams atimta galimybė dirbti valstybės tarnyboje.

,,Tokia viešųjų teisių atėmimo trukmė nustatyta įvertinus tai, jog M. Sinkevičius gera valia atlygino valstybei padarytą turtinę žalą, kuri nėra itin didelė, jis teisiamas pirmą kartą ir charakterizuojamas vien tik teigiamai, buvo nustatyta viena jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta", - rašoma Kauno apygardos teismo pranešime.

Anot teisėjos Laimos Šeputienės, draudimas eiti pareigas valstybės tarnyboje leis M. Sinkevičiui padaryti pertrauką ir iš naujo įvertinti šios veiklos prasmingumą. Pasak teisėjos, kaltinimai pagrįsti objektyviais duomenimis – dokumentais, o nusikaltimai buvo vykdomi ketverius metus. 

Nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Primename, kad 2024 m. vasario 14 d. Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje dėl piktnaudžiavimo (pagal BK 228 str. 2 d.), dokumento suklastojimo (pagal BK 300 str. 1 d.) ir turto pasisavinimo (pagal BK 183 str. 1 d.) pareikšti kaltinimai Mindaugui Sinkevičiui, einant Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų pagrindu M. Sinkevičiui pateikti kaltinimai dėl 2019–2023 m. Jonavos rajono savivaldybės administracijai galimai padarytos 1487,62 eurų dydžio turtinės žalos. Nurodytu laikotarpiu būdamas Jonavos rajono savivaldybės nariu M. Sinkevičius už pareigoms vykdyti skirtas savivaldybės lėšas išsimokėtinai pirko asmeniniam naudojimui skirtą turtą bei sumokėjo už sutuoktinės naudotas mobilaus ryšio paslaugas. Tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad Jonavos rajono savivaldybės administracijai buvo teikiami galimai suklastoti tarybos nario išlaidas pagrindžiantys finansiniai dokumentai.

Šiuo metu STT atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl 25 savivaldybių tarybos narių išmokų naudojimo: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų, Akmenės rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse. Aktualią informaciją apie atliekamus tyrimus galite rasti nuolat atnaujinamame STT puslapyje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: