Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Saulius Kuliešius teigia, kad kiekvienais metais, skaičiuojant rezultatus bei apibendrinant statistinius duomenis tikimasi, jog prabėgę metai buvo geresni dėl mažesnio gaisringumo, mažesnių nuostolių ar be mirčių gaisruose. Nors statistika svyruojanti, tačiau duomenys nėra blogėjantys.

,,Nepasakyčiau, kad 2023-ieji buvo kažkuo išskirtiniai. Bet tai ir yra gerai. Nebuvo rezonansinių gaisrų ar gelbėjimo darbų, nežuvo masiškai žmonės. Praėjusieji metai buvo labai panašūs į 2022 –uosius ir 2021-uosius metus.  

Žvelgiant į statistiką, 2022 m. buvo 135 gaisrai ir galvojom, kad 2023 m. jų bus mažiau, bet naujų metų naktį užsidegę keli konteineriai padidino gaisrų skaičių, tad per praeitus metus skaičiuojami 136 kilę gaisrai”, - metų gaisrus apžvelgia Jonavos PGT viršininkas Saulius Kuliešius.  
 

Nepavyksta išvengti gaisrų atvirose teritorijose 

Pasak S. Kuliešiaus, lyginant 2022-uosius su 2023 metais, panašūs gaisrai išlieka ir tam tikruose objektuose. Džiugu, kad praeitais metais mažėjo gaisrų gyvenamajame sektoriuje, kuriuose intensyviai buvo vykdomos prevencinės ir švietėjiškos veiklos, siekiant mažinti gaisringumą. Deja, tačiau nepavyksta išvengti gaisrų atvirose teritorijose, jų net daugėja. 

,,Žiūrint į 2021 metus, atvirų teritorijų gaisrų buvo 35, 2022-ais – 52,  o praeitais metais jų buvo 65.   Analizuodami šiuos gaisrus konstatuojame, kad vis dar deginamos žolės, nesibaigia vaikų išdykavimai su ugnimi bei prisideda Ruklos įgula. Vyksta pratybos, šaudymai ir labai dažnai poligonuose dega žolė, miškai. Nors jie turi savo gesinimo techniką, tačiau Ruklos įgulai visada vykstame į pagalbą. Kad ir kaip bebūtų, kariai negali nesitreniruoti, o ugniagesiai – negali negesinti gaisrų”, - konstatuoja Jonavos PGT viršininkas.  

Pasitikėjimas ugniagesiais neblėsta  

Nors gaisrai atvirose teritorijose dominuoja gaisringumo metinėse suvestinėse, tačiau statistikoje dominuoja ne tik gaisrai, bet ir gelbėjimo darbai.  

,,Gaisrų skaičius per metus yra 136, bet gelbėjimo darbų skaičiuojame 309. Dominuoja teikiama pagalba Greitajai medicinos pagalbai – vykome 77 kartus, policijai talkinome 41 kartą, darbai po autoįvykių - 41, kas liko - įvairūs smulkūs gelbėjimo darbai. Viso išvykimų per praeitus metus skaičiuojame 445,sper mėnesį vidutiniškai apie 37 kartus. Žodžiu, nėra dienos, kad ugniagesiai nevyktų į kokį nors įvykį.  

Smagu, kad mumis pasitiki, kad mus kviečia, kad yra supratimas, jog atvažiuos ugniagesiai ir padarys tą darbą. Net tiesiai šviesiai mums pasako, nors tam tikras gelbėjimo darbas – ne mūsų kompetencijoje, tačiau teigia, kad mes vis tiek priimsime kažkokį sprendimą. Tai įpareigoja mus, bet kartu ir džiugina”, - žmonių ir kitų tarnybų pasitikėjimu ugniagesiais didžiuojasi  S. Kuliešius.  

Plečiamas prevencinių veiklų ratas   

Be jau minėtų darbų, itin didelis dėmesys ir pastangos skiriamos gaisrų prevencijai, siekiant išvengti nuostolių bei žūčių gaisruose. 2023 metais buvo vykdomos prevencinės akcijos ,,Saugūs namai”, ,,Būk budrus, išvenk gaisro”, ,,Padėk artimui”. Jų metu aplankyta 450 jonaviečių būstų, pakabinti 132 dūmų detektoriai, pakeisti anksčiau įrengtų detektorių elementai, bendrauta su gyventojais.  

,,Šiais metais skirsime dar didesnį dėmesį gaisrų prevencijai, plečiamas vykdomų akcijų ratas. Jei iki šiol padėdavome socialiai pažeidžiamiems, šiemet prevencija bus skirta ir neįgaliems asmenims arba net ir tiems, kuriems nebūtina socialinė parama”, - pasakoja S. Kuliešius.  

Materialiai dosnūs metai  

Toliau apžvelgiant Jonavos priešgaisrinės tarnybos 2023-iuosius metus, anot viršininko, jie buvo dosnūs materialiniu aprūpinimu.  

Praeitų metų rudenį Jonavos priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą pasiekė naujas gaisrinės automobilis (Plačiau apie tai ČIA), gauta ir kita gelbėjimo bei gaisrų gesinimo įranga.

Anot viršininko Sauliaus Kuliešiaus, Jonavos ugniagesiai gelbėtojai pilnai aprūpinti reikiamomis, šiuolaikiškomis  priemonėmis, ugniagesių ūkyje nebeliko senos, tarybinius laikus menančios technikos. Nebenaudojamas rezervinis Jonavos PGT ZIL automobilis.

Neišvengta žūčių gaisruose 

Deja, bet 2023-iais metais neišvengta žūčių gaisruose. Kaip ir 2022 m., taip ir praeitais metais gaisre žuvo po vieną asmenį. 2023 m. kovo 4 d. apie 20 val. 02 min. Jonavos r., Kuigalių k., užgesinus gaisrą name, rastas apdegęs mirusio nenustatytos tapatybės vyriškio kūnas. ( Plačiau apie tai ČIA).  

Pilotinis projektas - vieninga ugniagesių tarnyba 

Baigdamas 2023-iųjų metų apžvalgą, Jonavos PGT viršininkas Saulius Kuliešius atkreipia dėmesį, jog neretai gyventojai painioja ugniagesių gelbėtojų atliekamas funkcijas, jų pareigybes, teiraujasi, kiek tarnybų veikia Jonavos rajone. Paprastai tariant, Jonavoje, kaip ir visoje Lietuvoje yra trys ugniagesių grupės.

Pirma ir pagrindinė grupė – Jonavos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, kurioje dirba „sukarinti“ ugniagesiai gelbėtojai, priklausantys Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui ir atliekantys visus gaisrų gesinimo bei gelbėjimo darbus. Kita grupė - veikiančios rajono ugniagesių komandos, priklausančios Jonavos raj. savivaldybei ir padedančios Jonavos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai gesinti gaisrus. Trečia grupė - ugniagesiai savanoriai. 

Tačiau, anot S. Kuliešiaus, greitu laiku painiavos nebeliks. Visoje Lietuvoje nuo praeitų metų vyksta Vidaus reikalų ministerijos  inicijuotas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pilotinis projektas ,,Bendra priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistema”. 

,,Rajonuose veikiančios ugniagesių komandos, priklausančios savivaldybėms, jungiamos prie Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos. Pagal šį projektą prijungtos jau trijų rajonų ugniagesių komandos , eilėje laukia kiti ir, manau, su laiku tai bus atlikta visoje Lietuvoje, taip pat ir Jonavoje. Mano manymu, tai yra gerai, kad visoje respublikoje  veiks vieninga tarnyba, pavaldi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui - pasakoja S. Kuliešius ir, baigdamas pokalbį, linki visiems Jonavos rajono gyventojams saugių, laimingų ir gražių metų.    

    

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: