Rugsėjo 18 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje šalies priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms buvo perduotos 37 vidutinės klasės automobilinės cisternos, 6 sunkiosios klasės automobilinės cisternos ir 4 automobilinės kopėčios.  Nauja gaisrinė technika pasiekė ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Jonavos priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą (PGT).  

,,Džiaugtis tikrai yra kuo. Gautas naujas automobilis stovi jau mūsų garaže, pilnai sukomplektuotas, yra visa reikiama gelbėjimo ir gesinimo įranga - tai rimtas pastiprinimas Jonavos miestui. Būtent šis automobilis reaguos į įvykius Jonavos mieste, nes yra manevringas, patogus, o didesnį automobilį, vežantį daugiau tonų vandens, siųsime į užmiestį, į rajono gyvenvietes”, - naujos technikos panaudojimo tikslą komentuoja Jonavos PGT viršininkas Saulius Kuliešius. 

Kaip sako Jonavos PGT viršininkas S. Kuliešius, gavus naują gaisrinę techniką laukia malonūs rūpesčiai - naujo gaisrinio automobilio ženklinimas, gelbėjimo darbų ir gesinimo įrangos susidėjimas, paties automobilio patogiausių pozicijų nusistatymas ir pan.  

,,Šią savaitę stengsimės atlikti visus baigiamuosius komplektavimo darbus ir pradėti naudoti gaisrinės automobilį pagal paskirtį”, - sako viršininkas bei priduria, kad dabar Jonavos PGT turi jau keturias modernias, pilnai sukomplektuotas gaisrines technikas – tris autocisternas ir vieną keltuvą. Kaimuose yra šešios automobilinės cisternos, kurių vienas jų - ZIL automobilis, vis dar užsilikęs Upninkuose. Tačiau  Jonavos rajono ugniagesių tarnyba ir rajono  savivaldybė pasirašiusi naujo automobilio pirkimo sutartį ir tikimasi, kad naujas transportas Upninkų ugniagesių komandą pasieks iki šių metų pabaigos. 

***

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo  departamento  įsigyti gaisriniai automobiliai yra iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų (bendrai finansuojamas projektas Nr. 05.1.1-CPVA-V-901-01-0001) „Prisitaikymo prie klimato kaitos gerinimas, stiprinant valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reagavimo pajėgumus“.  

Valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje tai yra pats didžiausias gaisrinių automobilių įsigijimas. Įsigyta gaisrinė technika yra sertifikuota ir atitinka nustatytus saugos ir kokybės reikalavimus. 

Vidutinės ir sunkiosios klasės automobilinės cisternos yra su dvigubomis kabinomis, jos skirtos vykti į gaisrus ir gelbėjimo darbus, vežti gesinamąsias medžiagas bei gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įrangą, gesinti gaisrus. Šios cisternos yra su didesnio važumo padangomis, skirtomis įvairioms kelio dangoms, leidžiančiomis važiuoti sudėtingomis važiavimo sąlygoms ir eksploatuoti automobilį visais metų laikais. 

Jose taip pat yra autonominiai šildymo agregatai, kabinų išorėje – žibintai, skirti namų numerių paieškai. Automobilinės cisternos turi vidinį LED kabinos apšvietimą, skaitmeninius automobilinius radijo ryšio terminalus, monitorius, kurie rodo gale sumontuotos vaizdo kameros transliuojamą vaizdą, kai yra įjungiama atbulinės eigos pavara. 

Automobilinių cisternų gale sumontuoti sukabinimo įtaisai, galintys vilkti ne mažiau kaip 7 t svorio priekabą. Ant jų stogo įrengti tvirtinimai ištraukiamoms kopėčioms, kurie užtikrina šių kopėčių nuėmimą nelipant ant  stogo. 

Vandens cisternos pagamintos iš korozijai atsparių medžiagų. Vidutinės klasės automobilinės cisternos gali gabenti 3000 litrų vandens, o sunkiosios – 6000 litrų. 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: