Jonavos pietrytinis aplinkkelis - objektas, ne vienus metus keliantis vairuotojų aistras: šie nesulaukia jo statybų pradžios, o Plento gatvėje susidarančios spūstys nuolat bando jų kantrybę. Nors apie tai redakciją rašė ne kartą, užklausų nemažėja - šįkart dėl aplinkkelio kreipėsi ir skaitytojas Stasys, prašęs atskleisti, ar jau yra aiški tiksli darbų pradžios data, ar aplinkkelio statybos turės įtakos šalia gyvenantiems gyventojams.

,,Teko girdėti, kad statybos prasidės kitais metais. Ar tai - tiesa? Ar galvojama apie vietiniams gyventojams galimai iškilsiančius nepatogumus? Kur tik vyksta statybos, kenčia aplinkiniai", - nuogąstavo vyras.

Jau seniau esame rašę, kad pasikeitusi saugumo situacija ir poreikis užtikrinti kuo sklandesnį Lietuvos ir NATO valstybių karinės technikos transporto judėjimą magistraliniu keliu A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis, taip pat gerinti eismą pro Jonavą važiuojančiam tranzitiniam transportui, jau 2024 m. pirmąjį ketvirtį rengiamasi pradėti Jonavos pietrytinio aplinkkelio tiesimo darbus.

Kaip patvirtino Lietuvos automobilių kelių direkcija, šiuo metu jau rengiamasi Jonavos aplinkkelio I etapo įgyvendinimui. Projektą planuojamą parengti iki šių metų pabaigos, darbų pirkimas planuojamas kitų metų pradžioje.

Pasiteiravus, kodėl prireikė keisti turėtą projektą, direkcija akcentavo, kad jį reikėjo pritaikyti Krašto apsaugos ministerijos reikalavimams.

Į užklausą dėl galimų nepatogumų gyventojams, LAKD atsakė, kad darbai bus organizuoti taip, jog kuo minimaliau paveikti esamą eismą ir eismo dalyvių judėjimą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: