Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė jaunos, dviejų vaikų mamos laiškas apie Jonavos pirminiame sveikatos priežiūros centre (PSPC) trūkstamą mamos ir vaiko kambarį. PSPC, atsakydamas į moters pastabas, turi gerų žinių visoms mamoms.

Mamos laiškas 

Dviejų vaikų mama atkreipia dėmesį į tai, jog būtina suteikti jaunoms mamos su vaikais didesnius patogumus, lankantis Jonavos PSPC.

,,Norėčiau iškelti tokią temą, kuri yra daugumai iš mūsų aktuali. Esu dviejų vaikų mama. Sūnui 4 metai, o dukrytė 2 mėnesių. Normalu, kad su kūdikiu reikia dažnai lankytis poliklinikoje, skiepai, vizitacijos ir t.t. Esu maitinanti mama, ir neseniai teko vykti į polikliniką pas šeimos gyd. mėnesiniai vizitacijai dėl augimo, raidos, gauti skiepukus. Kol laukėme begalinėje eilėje prie skiepų, mano 2 mėn. kūdikis ir pykti pradėjo, ir valgyt norėjo. Klausimas? Kaip pamaitinti žindomą kūdikį poliklinikoje, kai niekur nėra skirtos tam vietos? Klausiate, ką dariau aš? Na aš žindžiau savo vaiką koridoriuje, užsimetusi skraistę.

Aš atliepiau vaiko poreikius, aš negaliu pasakyti, ne dabar tu negali valgyti, nes neturiu kur patogiai tavęs pamaitinti.  

O ką jau kalbėti apie pervystymą?? Kažkokiam koridoriuko kampe pastatytas vystymo stalas... pro jį vaikšto žmonės tai iš vienos pusės, tai iš kitos... ir dabar koridoriuje pervystyti ir išrengti vaiką? O dar tos visų žmonių akys.. Tarytum nematę verkiančio, pervystamo kūdikio, kuris prie to dar yra alkanas.  

Į polikliniką  tikrai daug mamyčių ateina su kūdikėliais, ir manau ne man vienai kilo susierzinimas, kad į mamas su kūdikiais nėra atsižvelgiama...  O ką jau kalbėti apie tualetus, kai popieriaus net ne visada būna”,- rašė dviejų vaikų mama nenorėjusi viešai atskleisti savo tapatybės. 

Įstaiga turi gerų žinių visoms mamoms

Jonavos PSPC, atsakydamas į moters išsakytas pretenzijas, paaiškina susiklosčiusią situaciją bei dalinasi geromis žiniomis.

,,VšĮ Jonavos PSPC (toliau – Įstaiga) apgailestauja, kad minėtai pacientei teko susidurti su nepatogumais.

Mamos ir vaiko kambario patalpos buvo numatytos ir įrenginėjamos ankščiau, tačiau dėl Covid-19 pandemijos mąsto ir karantino apribojimų šių patalpų paskirtis buvo pakeista.

Atkreipiame dėmesį, kad šiai dienai Įstaigoje, visuose aukštuose yra pastatyti vystymo stalai. Jei iškyla būtinybė kūdikį žindyti ir (ar) pakeisti sauskelnes, atsitikus mažai „nelaimei“, tereikia kreiptis į bet kurį įstaigos personalą baltu chalatu, kuris palydės mamytę su kūdikių į paciento apžiūrų kabinetą ir suteiks privatumą.

Pažymėtina, kad jau šiais metais iš projektinių veiklų yra planuojamos modernizuoti Įstaigos patalpos. Šiuose planuose numatyta įrengti vaiko ir motinos kambarį", - rašoma įstaigos atsakyme.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: