Penktadienį, vasario 23-ąją, rajono savivaldybėje vyko 2023 metų Jonavos rajono policijos komisariato rezultatų aptarimas.  

Rajono policijos komisariato viršininkas Šarūnas Martinkėnas, pristatydamas ataskaitą, pasakojo apie nusikalstamumo tendencijas Jonavos krašte, pristatė praėjusiais metais pasiektus rezultatus, aptarė svarbiausius pasiekimus, tiriant nusikalstamas veikas. 

Pirmiausia viršininkas pasidžiaugė, jog praėjusiais metais  sumažėjo nusikaltimų, o jų ištyrimas padidėjo daugiau nei 6 proc. Tačiau daugėjo smurto artimoje aplinkoje atvejų, sukčiavimo atvejų, kurių ištyrimo procentas mažėjo.    

2022 m. užfiksuoti 8 sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai, o 2023 m. - 7. Pavyko ištirti 10 tokių nusikaltimų.  

Praėjusiais metais daug dėmesio buvo skirta prevenciniam darbui - viešam ir neviešam patruliavimui. Naktinio darbo metu į pagalbą buvo telkiamasi bepiločiai orlaiviai su termovizoriumi, kurie ypač padeda tamsiu paros metu ieškoti nusikalstamas veikas įvykdžiusių asmenų.  

Praėjusiais metais įvykdyta beveik 40 proc. mažiau vagysčių ir beveik 40 proc. mažiau vagysčių iš/nuo automobilių, taip  pat ženkliai padidėjo jų ištyrimas. 

Deja, to paties negalima pasakyti apie sukčiavimo atvejus, nusikaltimų daugėjo, o jų ištyrimas mažėjo. Didėjimo tendencija stebima ne tik Jonavos komisariate.  

Sulaukus informacijos, kad vienas jonavietis suaugusiems ir nepilnamečiams galimai platina narkotines – psichotropines medžiagas, Jonavos pareigūnai, pasitelkus kolegas iš Lietuvos Kriminalinės policijos biuro sekimo padalinių, nustatė su narkotinių medžiagų platintoju bendravusius ir prekes įsigijusius asmenis, garažą, kuriame buvo laikomos nelegalios prekės bei narkotinių medžiagų platinimo schema.  

Kitas Jonavos pareigūnų tyrimas taip pat susijęs su narkotinėmis - psichotropinėmis medžiagomis. 

Kratų metų rasta žolės, metamfetamino, svarstyklės joms sverti. Buvo vykdomi viešo ir neviešo pobūdžio veiksmai. Platintojas ne kartą teistas už analogiškus nusikaltimus.  

2023 m. registruoti 223 nepilnamečių padaryti teisės pažeidimai, iš jų, 79 nusikalstamos veikos ir 144 administraciniai nusižengimai.  

2022 m. Jonavos r. policijos komisariate registruoti 122 teisės pažeidimai, iš jų, 47 nusikalstamos veikos ir 75 administraciniai nusižengimai.  

Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje per 2023 metus įvyko 54 eismo įvykiai, kai per 2022 m. jų buvo tik 45. Eismo įvykių skaičius padidėjo 20 proc. Per 2023 metus sužeisti 62  žmonės (per 2022 m. - 58), pernai žuvo 1  žmogus (per 2022 m. - 3). Kaip ir 2022 metais, taip ir pernai, dėl neblaivių ar apsvaigusių vairuotojų įvyko 1 įskaitinis eismo įvykis. Taip pat trys asmenys sužeisti pėsčiųjų perėjose. Nustatyta, kad avaringiausios gatvės Jonavoje yra  J. Basanavičiaus, Žeimių g. ir  A6 kelias.   

Per 2023 metus buvo suorganizuota daugiau nei 336 prevenciniai renginiai, reidai, susitikimai, paskaitos:  

- Paskaitų eismo saugumo tema vaikams ir suaugusiems – 68;  

- Vien rugsėjo mėnesį eismo saugumo pamokėles išklausė visi Jonavos rajono pirmokai, t. y. 23 klasės, apie 500 vaikų.   

- Renginių eismo saugumo tema – 12, kurių metu specialiu aparatu, karštu būdu priklijuojami atšvaitai ant viršutinių rūbų. Atšvaitais papuošta daugiau kaip 1000 Jonavos rajono gyventojų.  

- Organizuota – 20  prevencinių priemonių turtinių nusikaltimų prevencijai,  akcentuojant, kaip apsisaugoti nuo nusikaltimų elektroninėje erdvėje, 20 susitikimų su bendruomene, organizacijomis, siekiant skatinti Smurto artimoje aplinkoje netoleravimą. 6 reidai, tikrinant jonaviečių budrumą, rūpinantis savo turto saugumu viešose vietose, automobilių stovėjimo aikštelėse, kiemuose.   

- Suorganizuoti 46 susitikimai su Saugių kaimynysčių grupių koordinatoriais, atstovais ir nariais. Saugių kaimynysčių Jonavos rajone 2023 metais buvo 35. 2022 metais buvo 33.    

2023 metais Jonavos r. PK pareigūnams talkino 13 policijos rėmėjų ir 8 Jaunieji policijos rėmėjai. Viso Policijos rėmėjai išdirbo 880 valandų. Iš jų - 732 aktyviose pajėgose, reaguojant į įvykius kartu su pareigūnais.  

Pagal Jonavos savivaldybes programą ,,Jaunuolių skatinimo pasirinkti policijos pareigūno profesiją”, du jauni pareigūnai, pasirinkę dirbti Jonavos rajone, gauna skatinamąją savivaldybės skirtą stipendiją. 

Ataskaitinio susirinkimo metu įteiktos padėkos. Bukonių seniūnijai už Saugiausią seniūniją. Socialiniams partneriams už bendradarbiavimą - Socialinių paslaugų centro Upninkų ir Ruklos darbuotojams bei Visuomenės sveikatos biuro kolektyvui už iniciatyvas.  

Jonavos pareigūnų ataskaitiniame susirinkime dalyvavęs Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas vyresnysis komisaras Darius Pliavga linkėjo išlaikyti tokias pat veiklos pozicijas. Už Jonavos saugumą, pagalbą ir rūpestį, bei už pateiktą išsamią ataskaitą pareigūnams dėkojo LR Seimo narys Eugenijus Sabutis ir vicemeras Povilas Beišys.   

Policijos komisariatams nustatyti šie veiklos prioritetiniai tikslai: 

– ištirti 72 proc. užregistruotų nusikalstamų veikų; 

– pasiekti, kad prižiūrimoje Kauno apskrities teritorijoje kelių eismo įvykiuose sužeistų ir žuvusių asmenų skaičius 100 tūkst. gyventojų, palyginti su kitomis apskritimis, būtų mažiausias. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: