Nuo 2020 m. lapkričio 30 d. Jonavos rajone buvo paskelbta savivaldybės lygio ekstremalioji situacija dėl ypač pavojingos gyvūnų (išskyrus paukščius ir žuvis) užkrečiamosios ligos SARS-CoV-2 (COVID-19). Ekstremaliąją situaciją buvo nuspręsta paskelbti po to, kai UAB „DANMINK“ auginamiems gyvūnams buvo nustatyta ypač pavojinga užkrečiamoji liga COVID-19.

Dėl ligos buvo užmigdyta beveik 1000 audinių, kitos audinės - 35000 - buvo užmigdytos dėl kailių. Kaip anksčiau informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), ūkyje padėtis stabilizavosi, kritimai sumažėjo, tačiau atlikus visus darbus ir atsižvelgiant į laboratorinių tyrimų rezultatus bus sprendžiama dėl tolimesnio audinių laikymo.

Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. sausio 29 d. įsakymu Jonavos rajone nuo 2021 m. sausio 29 d. atšaukta savivaldybės lygio ekstremalioji situacija dėl ypač pavojingos gyvūnų (išskyrus paukščius ir žuvis) užkrečiamosios ligos SARS-CoV-2 (COVID-19), oficialiai patvirtintos Lietuvos Respublikos teritorijoje, informavo Administracijos patarėjas civilinei mobilizacijai.

Šiuo metu ūkyje liko veislinis audinių branduolys, virš 18000 žvėrelių.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: