Nors Lietuvoje yra  draudžiama deginti nenupjautą ir nesurinktą sausą žolę, nendrynus, ražienas, tačiau kiekvieną pavasarį šalyje pleška nemaži pernykštės žolės plotai. Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vien tik per šį savaitgalį Jonavos rajone teko gesinti ne vieną gaisrą – degė šimtai arų žolės, miško paklotė, liepsnos pasiglemžė medinį ūkinį pastatą, žemės ūkio padargus.  

Šeštadienį, balandžio 2-ąją, apie 12 val., Šilų sen. Milagainių k. Liepų g., laukuose sudegė 15x5 m dydžio mėšlo krūva.                            

Apie 22 val. Šveicarijos sen., Bartonių k., Senajame Kauno kel., prie Neries užgesinta 30 arų žolės. Įvykis tiriamas

Sekmadienį, balandžio 3-ąją, 15 val. 22 min. gautas pranešimas, kad Šveicarijos sen., Gaižiūnų k., Vilties g., kaimyno darže dega žolė, kurią padegė neblaivus kaimynas, o gesinti atsisakė. Degusią žolę apie 2 arų plote užgesino kaimynai iki ugniagesių atvykimo.         

Upninkų sen., Karčiškių k., šalia miško apie 16 val. degė žolė apie 7 arų plote ir miško paklotė.

Apie 17 val. pranešė, kad Upninkų sen., Saleninkų k., Neries g., dega žolė, netoli – tvartas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams atvira liepsna degė klojimas ir didelis plotas žolės bei miško paklotės. Gesinta žolė ir miško paklotė, stabdytas ugnies plitimas link netoliese esančių pastatų. Sudegė 6x10 m dydžio medinis ūkinis pastatas (stogas dengtas šiferiu) ir viduje buvę žemės ūkio padargai. Gaisro metu išdegė apie 450 arų žolės ir miško paklotės. Išsaugoti 3 mediniai pastatai: gyvenamas namas ir 2 ūkiniai. Gesinti padėjo 2 miškininkai. Ir savanoris ugniagesys. Įvykis tiriamas.

Šveicarijos sen., Stašėnų k., Pakrantės g. apie 20 val. užgesinta žolė 20 arų plote. Įvykis tiriamas.

Kas gresia?

Už žolės deginimą gresia administracinė atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 286 straipsnį. Sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia nuo 30 iki 230 eurų baudą, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.

Be to, ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą nuo 50 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Pažeidėjams gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kurią vertina aplinkosaugininkai.

Ugniagesiai gelbėtojai kviečia visus gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi atvirosiose teritorijose, nedeginti nenupjautos pernykštės žolės, o pastebėjus deginamą žolę iš karto apie tai pranešti skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.

Beje, nedideliame plote liepsnojančią žolę galima pabandyti užgesinti patiems, užplakant šakomis bei užtrypiant ją kojomis. Galima gesinti vandeniu arba smėliu. Ugnies plitimas   stabdomas apkasant ar apariant ugnies apimtus plotus.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: