Kaip skelbia portalas alfa.lt, Jonavos rajone verda aistros. Taip būtų galima apibūdinti situaciją, kilusią tarp Ruklos seniūnės Vilmos Akvilės Karoblienės ir Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario, buvusio Ruklos seniūno Ginto Jasiulionio. Savaitės pradžioje Alfa.lt jau rašė apie Ruklos seniūnijoje besirutuliojančią istoriją, kai kelios buvusios seniūnijos darbuotojos papasakojo apie slapta seniūnijoje įrengtas ir veikusias kameras, o V. A. Karoblienė šiuos žodžius patvirtino.

Tačiau šią savaitę jau pati Ruklos seniūnė susisiekė su portalu – anot moters, antradienio rytą G. Jasiulionis automobiliu persekiojo jos vyrą, kuris vežė kelias ukrainietes, karo paveiktos moterys susijaudino ir išsigando, o V. A. Karoblienės vyras vėliau kreipėsi į policiją.

Pats G. Jasiulionis sakė, kad situacija – visai kitokia: tarybos narys teigė pastebėjęs, kad pati Ruklos seniūnė darbo metu važinėja savo reikalais, todėl tik panoręs tuo įsitikinti, o jokių ukrainiečių automobilyje nebuvo.

Gaudynės kelyje

Gan paradoksali situacija – nors anksčiau V. A. Karoblienė teigė mananti, kad pats G. Jasiulionis, kai buvo Ruklos seniūnu, galėjo naudotis tarnybiniu transportu savo reikalams, panašu, kad šįkart tarybos narys norėjo pagauti seniūnę nusikaltimo vietoje. Tik, kaip pasakojo V. A. Karoblienė, apsiriko. Laišką portalui parašiusi Ruklos seniūnė teigė, kad antradienio rytą Jonavos rajono politikas automobiliu persekiojo jos vyrą, kuris apie tai pranešė žmonai telefonu.

„Kalbėjausi su savo sutuoktiniu, jis tuomet asmeniniu reikalu važiavo į Jonavą iš Ruklos. Man jis, be kita ko, pasakė, jog nuo pat Ruklos jį seka G. Jasiulionio automobilis. Pats G. Jasiulionis prie vairo. Kad įsitikintum, ar esi tikrai sekamas, užtenka atlikti kelis manevrus. Vyras Jonavos žiedinėje Žeimių–Lietavos–Žemaitės gatvių sankryžoje ją apvažiavo tris kartus. Jam iš paskos sekė ir G. Jasiulionis. Jis vyrą sekė nuo pat Ruklos. Tai nemažas atstumas“, – rašė V. A. Karoblienė.

Anot seniūnės, vietos politikas visąlaik važiavo labai arti jos vyro vairuojamo automobilio, kol galiausiai sutuoktinis nusuko į netoliese buvusią parduotuvę ir persekiotojo atsikratė.


V. A. Karoblienė teigė, kad netrukus sulaukė skambučio iš Jonavos savivaldybės. „Sulaukiau Jonavos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos skambučio. Ji pasiteiravo, ar aš šiuo metu nevažinėju po Jonavą asmeniniu automobiliu. Jai ką tik skambinęs G. Jasiulionis ir sakęs, jog manęs nėra darbe, aš važinėju po Jonavą, kad vežu savo vaikus į mokyklą ir asmeniniais tikslais važinėju darbo metu, – rašė seniūnė.

Anot jos, tai buvo netiesa. – Visų pirma, aš buvau Ruklos seniūnijos teritorijoje, buvome gavę sodinukų, nuo 8 val. ryto su viešojo ūkio specialistu juos vežėme į sodinimo vietą Ruklos miestelyje. Antra, vaikams jau nuo 8 val. ryto prasideda pamokos ir jie dar po septynių išvažiavo į mokyklą patys. Trečia, iš kur G. Jasiulionis sužinojo, kad manęs tuo metu nėra administraciniame seniūnijos pastate?“ Ruklos seniūnė taip pat teigė, kad G. Jasiulionis ir anksčiau panašiai kelyje sekiojo jos vyrą ir ją pačią, o 2020 m. vasarą buvo sukėlęs avarinę situaciją – pavojingai vairuodamas bandė taranuoti jos automobilį.

„Yra administracinio nusižengimo protokolas, filmuota medžiaga“, – rašė V. A. Karoblienė.

Seniūnė teigė pastebėjusi, kad G. Jasiulionis ją sekė ne kartą, o politikui talkina seniūnijos darbuotoja Dovilė Survilaitė, kurią anksčiau portalo pašnekovės įvardijo kaip G. Jasiulionio gyvenimo draugę. Pasak V. A. Karoblienės, D. Survilaitė teisme yra pripažinusi, kad ją slapta fotografavo, o nuotraukas perdavė G. Jasiulioniui. Tai, anot seniūnės, įrodo ir turimas protokolas iš teismo.

Susisiekus tiek su V. A. Karobliene, tiek su jos sutuoktiniu telefonu, pora patvirtino, kad tokios gaudynės kelyje išties buvo – Ruklos seniūnės vyras Gražvydas Karoblis teigė, kad pats dėl šio incidento kreipėsi į policiją, prie jį persekiojusio automobilio vairo tikrai sėdėjo G. Jasiulionis, o automobiliu važiavusios ukrainietės, ir taip įbaugintos tėvynėje vykstančio karo, buvo susijaudinusios ir išsigandusios.

Vyras patikino, kad žiedinėje sankryžoje keletą kartų apvažiavo ratu, kad įsitikintų, ar iš paskos važiavęs automobilis išties jį seka, o pastarasis neatsiliko ir vijosi G. Karoblio vairuojamą automobilį, kol pastarasis įsuko į šalia „Norfos“ parduotuvės buvusią automobilių aikštelę. V. A. Karoblienė sakė, kad G. Jasiulionis panašiai yra sekęs ir dar vieną seniūnę, kuri galinti tai patvirtinti.


Nemalonus pokalbis

Portalui susisiekus su G. Jasiulioniu, politikas teigė, kad V. A. Karoblienės istorija yra pramanas.

„Aš didesnės nesąmonės negirdėjau ir nemačiau. Gali ji viską išsigalvoti. Taip sutapo, kad automobilis galbūt mano važiavo iš paskos, nes laikas atėjo pakeisti padangas. Bet šiandien cirkus ji krečia“, – sakė G. Jasiulionis.

Anot politiko, prie vairo išties sėdėjo ne G. Karoblis, o pati Ruklos seniūnė. „Aš paprasčiausiai pamačiau jos mašiną, man buvo pakeliui, aš pravažiavau labai gražiai paskui jos automobilį, pamačiau, kad ji yra prie vairo, kad ji vežė vaikus į mokyklą darbo metu, o ne ukrainietes. Tada aš apsisukau, nuvažiavau ir pakalbėjau su administracijos vadovais, kad vis dėlto taip yra negražu, kai seniūnė piktnaudžiauja savo tarnybine padėtimi“, – teigė tarybos narys.

Anot jo, pati V. A. Karoblienė jį persekioja – atvažiavusi vaikšto aplink jo sklypą, fotografuoja.


Pasiteiravus, ar teisybė, kad G. Jasiulionis paskui kitą automobilį žiedinėje sankryžoje apvažiavo tris ratus, politikas iš dalies pripažino tai.

„Aš apvažiavau sankryžą žiedinę iš paskos, gražiai, norėdamas įsitikinti, ar važiuoja pati V. Karoblienė darbo metu. Taip, aš gražiai apvažiavau ratą ar du. Kas – yra draudžiama važiuoti miesto gatvėmis?“ – klausė G. Jasiulionis.

V. A. Karoblienė teigė, kad apie šią istoriją galėtų telefonu papasakoti ir ukrainietės, kurias vežė jos vyras. Tačiau užsiminus apie šias moteris G. Jasiulioniui, politikas teigė netikintis, kad automobilyje buvo ukrainiečių. „Žiūrėkit, ji turi atsivežusi draugę ukrainietę. Pas mane taip pat apgyvendinti ukrainiečiai draugai“, – sakė vyras.

Portalas dar norėjo pasiteirauti G. Jasiulionio apie prieš tai kelyje įvykusius susidūrimus, apie kuriuos pasakojo V. A. Karoblienė, taip pat apie kaltinimus sekimu ir nuotraukų darymu, tačiau pokalbis pasisuko nemalonia linkme – kelis kartus ankstesnį straipsnį paminėjęs politikas galiausiai ėmė priekaištauti, kad pastarasis – užsakytas, parašytas subjektyviai, jame kažkas nutylėta, taip pat ėmė reikalauti prisipažinimo, kad straipsnis parašytas subjektyviai.

Galiausiai temą pakeitęs G. Jasiulionis pareikalavo, kad klausimai būtų pateikti raštu, o pastarųjų savo atsakymų teigė neleidžiantis viešinti, kadangi nebuvo perspėtas, kad pokalbis įrašinėjamas, nors jau pirmojo pokalbio su juo metu buvo sutarta, kad atsakymai bus įrašomi. Įsismarkavęs politikas, rodos, nutarė, kad daug smagiau ir patogiau yra aiškinti, kokios bausmės laukia už jo pokalbių paviešinimą, nei aiškintis dėl gan nemalonių Ruklos seniūnės mestų kaltinimų.


Dominykas Griežė

alfa.lt

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: