Šiandien, liepos 29-ąją, Jonavos rajone, miške šalia Kaušankos kaimo, užfiksuotas įspūdingas video, kuriame į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas gyvūnas - lūšis. 

Kaip portalui jonavoszinios.lt pasakojo vaizdo įrašo autorius Aurimas Puodžiukas, gyvūną jis pastebėjo apie 10:30 val., kai sustojęs su mama grybauti, staiga išgirdo riksmą, kuris ir patraukė dėmesį.

,,Nesu tikras, ar tą garsą skleidė lūšis, ar stirna", - teigė Aurimas. 

Nors gyvūnas užfiksuotas iš didesnio atstumo, nes buvo siekiama neišgąsdinti jo, kaip matyti iš įrašo, lūšis tempėsi grobį. Aurimas neabejoja, kad pastarasis - stirna. 

Susisiekus su gamtininku, herpetologu Gerardu Paškevičiumi ir pasiteiravus, ar toks grobis - būdingas lūšims, jis pasakoja, kad lūšys yra tikros miško sanitarės. 

,,Lūšys pačios medžioja stirnas, ypatingai jaunus ir nepatyrusius individus, be abejo - ligotus ir nusilpusius taip pat. Tačiau Lietuvoje lūšys daugiausiai medžioja kiškius, graužikus ir įvairius paukščius.

Pasitaikius progai nevengia ir stambesnio grobio - stirnų, bet vėl gi, paimti sveiką ir suaugusią stirną vargiai galėtų", - teigė G. Paškevičius. 

Primename, kad Jonavos rajone lūšis užfikuota ir šių metų pavasarį. Tuomet gyvūnas pastebėtas Tabalos kaime (Plačiau apie tai skaitykite čia).

Dėkojame skaitytojui už video!

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: