Informacinės technologijos lydi mus kasdien, kad ir ką bedarytume. Kai gebame informacinėmis technologijomis tinkamai naudotis, jų dėka galime ne tik bendrauti, susipažinti, mokytis, žaisti, kurti, piešti, groti, bet ir apsipirkti, sumokėti mokesčius ar užsiregistruoti pas gydytoją. Tai neatsiejama nuo mūsų darbo, laisvalaikio ar kasdieninės rutinos.

Norime pasidžiaugti, kad Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centre įrengta nauja ir moderni informacinių technologijų klasė. Naujų kompiuterių pagalba įtraukiame paslaugų gavėjus į ugdymo procesą, laviname jų informacinių technologijų kompetencijas ir komunikavimo įgūdžius virtualioje socialinėje erdvėje. Mokome surasti reikalingą ir naudingą informaciją paieškos sistemose, šviečiame apie rizikas ir pavojus, tykančius interneto platybėse. Naudojame įvairias skaitmenines ugdymo priemones, kurių dėka gilinti žinias matematikos, lietuvių kalbos ar kitų užsiėmimų metu paslaugų gavėjams tapo įdomiau ir priimtiniau.

Naudojimasis kompiuteriais ir išmaniaisiais įrenginiais padeda asmenims su intelekto sutrikimu vystyti savo gebėjimus, skatinti mokymąsi ir plėsti socialinį bendravimą, kuris nepaprastai svarbus kuriant įtraukties jausmą bei gerą savijautą. Be to, pastebima nauda kompiuterinių žaidimų, pritaikytų pagal individualius poreikius. Juos žaidžiant lavinama atmintis, dėmesio sutelkimas, loginis mąstymas ir kiti svarbūs gebėjimai. Saikingai žaidžiant kompiuterinius žaidimus smagiai praleidžiame laiką ir pasisemiame malonių emocijų.

Taigi naujoji kompiuterių klasė naudinga ne tik ugdymui, bet ir laisvalaikiui. Be edukacinių užsiėmimų, paslaugų gavėjai žaidžia lavinamuosius žaidimus, klausosi patinkančios muzikos, žiūri filmukus. Labai smagu, kad informacinių technologijų klasė tapo paslaugų gavėjų traukos centru.

Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: