Žiemos sporto aistruoliai, sulaukę pirmųjų šalčių ir iškritusio sniego, nekantrauja: kada bus atidarytos Jonavos slidinėjimo trasos?

Jau vakar, gruodžio 2-ąją, į Jonavos slidinėjimo centrą nugabenta visa reikiama įranga: sniego patrankos, siurblinė, sniego retrakas, ištestuotas ir keltuvas.

„Mes jau pasiruošę techniką ir belieka sulaukti tinkamos oro temperatūros sniego gamybai. Jei, tarkim, kokią savaitę būtų žemesnė temperatūra nei minus trys, ar minus penki, per tą laiką galėtume kalną užpūsti sniegu, užsitverti teritoriją ir skelbti slidinėjimo sezono pradžią“, - sako Jonavos slidinėjimo trasas prižiūrinčios įmonės „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas komunaliniam ūkiui Povilas Beišys.

Šiuo metu esantis iškritęs sniegas nėra labai tinkamas slidinėjimui. Temperatūrai nuolat besikeičiant, esantis sniegas tai patirpsta, tai vėl sušąla, o kaip sako P. Beišys, trasų paleidimui būtina nuolatinė, apie 5 laipsnius šalčio išsilaikanti oro temperatūra.  

Praėjusią žiemą dėl paskelbto karantino slidinėjimo trasomis nebuvo galima naudotis, tad akivaizdu, kad šią žiemą gyventojai itin išsiilgę slidinėjimo pramogų.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: