Jonavos SŠC gyvena pokyčių nuotaikomis

Jonavos SŠC gyvena pokyčių nuotaikomis
RGP 28
2018-08-28 12:53 2018

Artėjant rudeniui, naujus mokslo metus pasitinka kiekviena ugdymo įstaiga. Daugiau ar mažiau, tačiau kiekviena įstaiga sulaukia pokyčių. Šiandien kalbamės su Jonavos suaugusiųjų švietimo centro direktoriumi Vytu Vaicekausku.  

 – Baigiantis vasarai ir prasidedant naujiems mokslo metams matome naują įstaigos pavadinimą. Ar tai tiesa?

 – Taip, šių metų pavasarį, reorganizavus Jonavos jaunimo mokyklą, buvo priimtas sprendimas jaunimo klases įsteigti prie Jonavos suaugusiųjų švietimo centro (SŠC) ir todėl naujuosius mokslo metus mes pasitinkame įteisinę naują pavadinimą ir naujas veiklas, tad nuo šiol vadinsimės Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centru.

 –  Vadinasi Jūsų mokymo įstaigoje turės teisę mokytis ir nepilnamečiai jaunuoliai?

 – Taip, sudarysime galimybes padėti vaikams ir jaunuoliams nuo 12 iki 18 metų grįžti į nuosekliojo mokymosi sistemą, atstatyti jiems mokymosi motyvaciją, sudaryti sąlygas išmokti spręsti gyvenime iškylančias socialines, ekonomines, psichologines problemas. Nuo rugsėjo 1-osios formuojame 4-turias jaunimo klases nuo 6 iki 10 klasės ir kviečiame prie mūsų prisijungti, galbūt, šiai dienai motyvaciją praradusį jaunimą. Dėsime visas pastangas, kad jiems būtų įdomi ne tik pamokinė, bet ir sportinė, kultūrinė, ikiprofesinio ugdymo veikla ir tam turime, manau, puikias sąlygas, gerą mokymosi bazę, jaunus mokytojus, sporto salę, atletinės gimnastikos salę ir t.t.

 – Kaip Jūs pasitinkate rugsėjį, kokios naujos edukacinės erdvės pasitiks moksleivius?

 – Šioje vietoje noriu labai pasidžiaugti, nes per vasarą, beveik, pavyko įgyvendinti du didelius projektus. Pirmasis: jau užbaigta puiki aktų salė, kuria galės naudotis miesto ir rajono bendruomenė, mokiniai, senjorai, kitos organizacijos. Antrasis: jau įpusėjo ir, tikiuosi, rugsėjo pabaigoje taip pat pasibaigs sporto salės renovavimo darbai ir ja galės naudotis visa mokyklos bendruomenė.

 – Taip, jaunimo klasės gerai, tačiau pagrindine veikla, turbūt, išlieka suaugusiųjų švietimas?

 – Žinoma, pagrindine veikla išlieka suaugusiųjų švietimas. Galiu tik pasidžiaugti, kad žmonės supranta bendrojo išsilavinimo svarbą ir siekia pabaigti tiek pagrindinę, tiek vidurinę mokyklą ir nėra juntamas norinčiųjų mokytis mažėjimas, nes, turint omeny šių metų Centro pavasarį – 69 moksleiviai baigė vidurinę mokyklą, 30 moksleivių gavo pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus. Per visą Centro gyvavimo istoriją vidurinį išsilavinimą baigė virš 2 tūkst. jaunuolių. Dieninėse, vakarinėse arba neakivaizdinėse studijose sudarome galimybę mokytis klientui patraukliausiu būdu ir nesvarbu ar tau 18 metų, ar tau 50 – visi yra lygūs ir laukiami.

 – Jau aštuonerius metus Centre veikė Jonavos Trečiojo amžiaus universitetas. Ar šiais mokslo metais bus tęsiama veikla?

 – Taip, geros veiklos  turi būti tęsiamos. Veiks 6 fakultetai: Sveikos gyvensenos, Dvasinio ugdymo, Informacinio raštingumo, Menų, Krašto pažinimo, Užsienio kalbų. Beje, esame vienintelė įstaiga rajone, kurioje kalbama  ne tik anglų, vokiečių, bet ir prancūzų, italų, ispanų kalbomis. 

 – Matome Tračiojo amžiaus universiteto senjorų kolektyvus įvairiuose rajoniniuose renginiuose. Kokią kultūrinę veiklą randa Jonavos senjorai Jūsų įstaigoje?

 – Mūsų įstaigoje veikia keletas kolektyvų. Kapela ,,Lankesa“, vadovaujama Antano Kirvelevičiaus koncertuoja ne tik senjorams ir rajono bendruomenei. Jie žinomi ir Lietuvoje, ir kaimyninėse šalyse. O ,,žmogus – orkestras“ – A. Kirvelevičius pasiekė Lietuvos rekordą, kurį užregistravo Lietuvos rekordų agentūra „Factum“ – vienu metu grojo net 9 skirtingais instrumentais.

Moterų ansamblis ,,Vakarė“, vadovaujamas Danutės Kasperavičienės romantinėmis gaidomis džiugina Jonavos TAU senjorus, dalyvauja rajono ir respublikos šventėse ir konkursuose.

Smagiai leidžia laiką ,,jauniausias“ senjorų kolektyvas  ,,Rezginėlė“. Susibūrę švietimiečiai veteranai dainuoja, šoka, deklamuoja ir smagiai leidžia laiką bendraminčių būryje.

 – Veiklų tikrai daug. Kada mokslo metų pradžia šiemet?

 – Tradiciškai, pasibaigus vasarai, spalio 2 d. 12. 00 val. visus rajono senjorus kviečiame į Jonavos TAU devintųjų mokslo metų atidarymą.

 – Kokie gi iššūkiai laukia priėmus naują mokytojų etatinį apmokėjimą? Kas naujo šioje padangėje?

 – Nauji iššūkiai laukia ne tik rajono, bet ir visų ugdymo įstaigų. Nauja finansavimo tvarka leis plačiau panaudoti ugdymo įstaigas, jų pedagoginį potencialą bendruomenės poreikiams. Prie mūsų Centro veikiantis Švietimo darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo filialas naujais mokslo metais numato operatyviai reaguoti į respublikinius  dokumentus, organizuoti kvalifikacijos tobulinimo renginius pagal mokyklų paraiškas, sudaryti galimybę rajone mokytojams atskleisti kompetencijas, tobulėti, perduoti gerąją patirtį kitiems ir jau šių metų rugsėjo 6-ąją dieną vyks aktualus visai švietimo bendruomenei  seminaras ,,Tolesnė biudžetinių įstaigų darbo apmokėjimo reforma, pokyčiai po 2018 rugsėjo 1-osios“.

 – Ačiū už pokalbį, sėkmingų Jums naujų mokslo metų.

 – Ačiū Jums už gerus linkėjimus. Darbingų, prasmingų ir kūrybingų naujų mokslo metų norėčiau palinkėti ne tik savo Centro mokytojams ir moksleiviams, bet ir viso rajono švietimo bendruomenei.

 

 

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Jonaviškė G. Počepavičiūtė pristato pirmąjį savo muzikinį kūrinį

Jonaviškė G. Počepavičiūtė pristato pirmąjį savo muzikinį kūrinį 3

La Gerda – jonaviškės Gerdos Počepavičiūtės pseudonimas, kurį jau vakar buvo galima išgirsti ,,Power Hit Radio“ eteryje – klausytojams pristatytas pirmasis merginos kūrinys ,,One more thing“. ...

Už turko ištekėjusi jonavietė: ,,Jei musulmonas atskiria savo vaiką nuo mamos, dažniausiai kalta – ji pati“

Už turko ištekėjusi jonavietė: ,,Jei musulmonas atskiria savo vaiką nuo mamos, dažniausiai kalta – ji pati“ 4

Kai kalbama apie lietuvaites, ištekėjusias už musulmonų, ko gero, ne vienam prieš akis išnyra istorijos apie paklusti vyrams verčiamas moteris, dramatiškas skyrybas, iš motinų atimtus ir į svetimas šalis išve...

L. Stonkus – apie futbolą, verslą ir „Jonavos“ užkulisius

L. Stonkus – apie futbolą, verslą ir „Jonavos“ užkulisius

Futbolininkas Laurynas Stonkus tapo „Jonavos“ komandos simboliu. Gimtojo miesto komandai 27–erių žaidėjas šiemet atstovauja jau dešimtą sezoną. Per dešimtmetį L. Stonkus patyrė ir šilto ir šalto – mėgavo...

Gyventojai aktyviai deklaruoja pajamas ir turtą

Gyventojai aktyviai deklaruoja pajamas ir turtą

Kaip ir kiekvienais metais atėjus tikrajam pavasariui prasideda gyventojų pajamų ir turto deklaravimas. Kovo 20 d. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) paskelbė apie deklaravimo pradžią, o tūkstančiai g...

Nusimetę uniformas: Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo viršininkas plk. ltn. Aurelijus Motiejūnas: „Bendravimas per kardą leidžia geriau pažinti žmones ir kitų šalių kultūrą“

Nusimetę uniformas: Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo viršininkas plk. ltn. Aurelijus Motiejūnas: „Bendravimas per kardą leidžia geriau pažinti žmones ir kitų šalių kultūrą“

Rubrikoje „Nusimetę uniformas“ apie japoniškus kovos menus Kendo ir Iaido kalbamės su Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo viršininku pulkininku leitenantu Aurelijumi Motiejūnu. ...