Pareitų metų spalio mėnesį Europos Regioninės Plėtros fondas (ERPF) patvirtino Jonavos rajono savivaldybės administracijos paraišką finansuoti projektą, kurio metu Jonavoje planuojama gamtos paveldo infrastruktūrą pritaikyti turizmui – Joninių slėnyje įrengti kalnų dviračių trasas.  

Š. m. vasario  mėnesį paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas Kalnų dviračių trasų statybos darbams atlikti, o šiandien, gegužės 11-ąją pasirašyta rangos darbų sutartis su įmone „We Build Parks LT“, kuri yra oficiali Šveicarijos kompanijos „Velosolutions“ atstovė Lietuvoje, dirbanti dviračių, veiksmo sporto, turizmo ir miesto plėtros srityse.

„Džiaugiamės, kad galime Joninių slėnyje vystyti ir plėsti įvairių paslaugų ir pramogų spektrą. Jau turim slidinėjimo trasas, bus baseinas, stadionas, o dabar turėsim ir dviračių parką. Šis projektas unikalus ne tik Jonavai, bet ir Lietuvai. Nekantrauju išbandyti naujas Kalnų dviračių trasas ir, tikėkimės, jau šiais metais išvysime rezultatą“, - rangos darbų sutarties pasirašymo metu kalbėjo Meras Mindaugas Sinkevičius.

Lietuvoje tai bus pirmasis tokio pobūdžio projektas. Jonava turės unikalią vietą Baltijos šalyse, kuri galės konkuruoti su centrinės Europos projektais, pasididžiavimo neslėpė „Velosolutions“ atstovai, kurie tikisi, kad nauja erdvė taps nauju traukos objektu ne tik vietos gyventojams, bet ir svečiams, gal net profesionaliems Kalnų dviračių sportininkams, kurie susivilios čia surengti varžybas.

Anot rangovų, „We Build Parks LT“ vadovo Tomo Jakovlevo, sutartį ketinama įgyvendinti per šią vasarą, o realių rezultatų verta tikėtis jau rudenį. Nuo sutarties pasirašymo dienos „Velosolutions“ atstovai kibs į darbus. 10 -ies dienų bėgyje bus pradėti darbai: bus pradėtas formuoti šlaitas pradedančiųjų, šeimos trasai, tuo pačiu metu paruošiant teritoriją – šalinant krūmynus ir menkaverčius medžius – sudėtingesnėms trasoms. Visų darbų atlikimas labai priklausomas nuo oro sąlygų, tad dirbant su sunkiąja technika, tikimasi, kad liūtys ar kitos nepalankios sąlygos nesutrukdys darbus atlikti laiku bei pilnu pajėgumu.  

Joninių slėnyje per šią vasarą ketinama sukurti Kalnų dviračių kompleksą, kurį sudarys trys trasos: šeimos trasa, laisvo nusileidimo trasa ir pažengusiųjų trasa su natūralios dangos atkarpomis, medinėmis figūromis, pylimais ir tramplinais.

Kalvos viršūnėje numatoma sumontuoti dvi starto platformas / vartus (vieni skirti šeimos trasai, kiti – laisvo nusileidimo ir pažengusiųjų trasoms). Šalia vartų bus įrengiami informaciniai stendai, supažindinantys lankytojus su trasomis ir jų sudėtingumo lygiu. Kalvos papėdėje bus montuojamos panašaus tipo platformos / vartai, bei dviračių laikikliai ir suolai. Trasose taip pat įrengiami įspėjamieji ženklai prieš posūkius, pylimus, tramplinus ir kitas trasų figūras.

Įrengiant Kalnų dviračių trasas numatoma iškirsti apie 16 medžių (13-35 cm skersmens), išrauti apie 16 krūmų,  pašalinti menkaverčius želdinius (iki 12 cm skersmens medžius),  apie 140,0 kvadratinių metrų krūmynų.

Projektas „Aktyvus turizmas – darniam gamtos paveldo naudojimui Lietuvos-Lenkijos pasienyje“ bus vykdomas kartu su Lenkijos miestu Seinais ir apims ne tik turizmo infrastruktūros plėtrą dviejuose miestuose, bet ir abiejų miestų bendradarbiavimo veiklas.

Bendra rangos darbų vertė – 205 095,00 eurų su PVM. Darbai finansuojami savivaldybės biudžeto ir ES lėšomis: daugiau nei 174 tūkst. eurų ES lėšos, beveik 31 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšos.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: