Kovo 26 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje Lietuvos Respublikai prisiekė Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso kariai savanoriai. Lietuvos Respublikai prisiekė daugiau kaip 80 karių savanorių. Prieš iškilmingą priesaiką taip pat buvo įteikti kurso baigimo pažymėjimai visiems sėkmingai  baigusiems Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą. 

Iškilmingoje karių savanorių priesaikos ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas plk. ltn. Linas Sadauskas ir kiti garbingi svečiai. 

Prisiekusių karių vardu teisė bučiuoti kovinę vėliavą suteikta j. eil. Matui Buivydui. Šis karys pasižymėjo kaip motyvuotas, profesionaliai einantis savo pareigas, atsakingas ir savo draugams padedantis jaunuolis. 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas plk. ltn. Vidas Zabiela pasveikino prisiekusius ir sėkmingai baigusius Bazinio kario savanorio įgūdžių kursą. Taip pat tradiciškai įteikė atminimo dovaną geriausiam kurso kariui savanoriui j. eil. Matui Buivydui, o du geriausiai kursą baigę kariai savanoriai buvo apdovanoti Mokomojo pulko vado padėkos raštais. 

Pagrindinė Mokomojo pulko užduotis – vykdyti Bazinį kario kursą, kurio tikslas – parengti Lietuvos kariuomenei karius, gebančius atlikti individualias užduotis taikos ir kovinių veiksmų metu, ugdyti karių savybes ir vertybes, suteikti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, būtinų ginklu ginant valstybę. 

 

Jonušo Radvilos mokomojo pulko informacija ir nuotraukos

 

Taip pat skaitykite: