Prieš metus Jonavos ,,Neries“ pagrindinės mokyklos bendruomenę pasiekė džiugi žinia, kad tarptautinis Erasmus + projektas ,,Sea Rhapsody in Europe“, kuriame dalyvauja 6 šalys - Italija, Portugalija, Ispanija, Graikija, Kroatija ir Lietuva – (mokykla dalyvauja kaip partnerė) gavo finansavimą. Geras naujienas šiek tiek aptemdė Covid-19 pandemija. Tačiau projektas laimėtas ir veikla prasidėjo.

Projekto tikslas - paskatinti mokinius suprasti aplinkos apsaugos svarbą, kultūros ir istorijos bei meno įtaką žmogui. Dalyvaudami projekte (12-14 metų) mokiniai praplės žinias  apie kitų Europos šalių kultūrą ir tradicijas (muziką, dainas, šokius, liaudies meną),  tobulins anglų kalbos įgūdžius. Projekto metu bus siekiama, kad  mokiniai įsitrauktų į visas projekto veiklas, domėtųsi savo ir kitų šalių paveldu, gilintų bendrąsias kompetencijas.  Šalis partneres vienija pasirinkta jūros tema, apjungianti visą projektą, įvairias veiklos sritis: kultūrą, menus, tradicijas, istoriją ir aplinkos apsaugą. Visų šešių projekto partnerių veiklas koordinuos Italija.

Nors dėl pandemijos projekto dalyviai negalėjo vykti į mobilumo vizitus (juos teko atidėti), tačiau nuolatos bendravo ir bendradarbiavo virtualiai (per metus įvyko 11 nuotolinių susitikimų). Be to,  buvo  įgyvendinamos įvairios  suplanuotos veiklos: projekto logotipo konkursai, įvairių šalių dainų apie jūrą mokymasis, iliustravimas ir filmukų kūrimas. Mokykloje buvo įsteigtas Erasmus+ projekto ,,Sea Rhapsody in Europe“ kampelis, kuriame vykdoma projekto sklaida.

Pagaliau 2021 m. sulaukėme  galimybės dalyvauti pirmame mobiliame susitikime. Lapkričio 15-20 dienomis ,,Neries“ mokyklos Erasmus + projekto „Sea Rhapsody in Europe“  komanda, vadovaujama projekto koordinatorės anglų k. mokytojos Danguolės Černiauskienės kartu su anglų k. mokytoja  Loreta Bizokiene bei keturiomis 8 c klasės mokinėmis Beata, Auguste, Ugne ir Liepa viešėjo Ispanijoje, Gandijos mieste, kuriame susitiko su komandomis iš  Graikijos, Kroatijos, Portugalijos ir Italijos. Svečius priėmė gausi  šeimininkų ispanų komanda.  Pia de Gandia  mokykla, kurioje įvyko pirmasis mobilusis dalyvių susitikimas, yra privati katalikiška mokykla, veikianti buvusio universiteto, įkurto 1549 metais, patalpose. Mokykloje mokosi apie 900 mokinių nuo 3 iki 18 metų amžiaus.

Šio susitikimo metu šalys partnerės pristatė savo kraštą, miestą bei mokyklą. Moksleiviai daug diskutavo, aptarė veiklas bei projekto  galimybes, mokėsi dirbti komandose, dalyvavo įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse (iliustravo marškinėlius jūros tema, mokėsi tradicinių ispanų šokių, dalyvavo orientacinėse varžybose).  Buvo aptartos būsimos projekto veiklos ir suderintos mobilumų datos.  Vizito metu projekto dalyviai susipažino su Gandijos miestu, apsilankė kunigaikščio Bordžijos  rūmuose bei nacionaliniame  parke. Miesto valdžia pakvietė projekto dalyvius į priėmimą rotušėje. Visi dalyviai buvo sužavėti ispanų svetingumu ir nuoširdumu.

Projekto  „Sea Rhapsody in Europe“ dalyviai jau atsisveikino su nuostabiąja Ispanija. Laukia antras susitikimas saulėtoje Graikijoje. O mokyklose toliau vėl tęsiamas tarptautinis komandinis darbas nuotoliniu būdu.  Juk tarptautinio Erasmus+ mokyklų mainų (KA229) partnerystės  projektų vienas svarbiausių uždavinių – per mokymus dalintis gerąja patirtimi ir inovacijomis.

Danguolė Černiauskienė, Jonavos ,,Neries“ pagrindinės mokyklos anglų k. mokytoja metodininkė, projekto koordinatorė

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: