Šiuo metu Lietuvoje ir dar 20-yje pasaulio šalių vyksta tyrimas apie vaizdo žaidimus ir piniginius mokėjimus (mikrotransakcijas) juose: siekiama išsiaiškinti, kokie iššūkiai kyla bandantiems tai kontroliuoti, su kokiomis išlaidomis susiduria šeimos. Vienas iš svarbiausių tyrimo siekių – parengti gaires, skirtas reguliuoti  žaidimus, kuriuose vaikams siūlomos pirkimų galimybės.   

Tad labai reikia jūsų balso: išsakydami nuomonę tyrime galime prisidėti, kad reguliavimas vaikų vaizdo žaidimų, kuriuose skatinami piniginiai mokėjimai, būtų griežtinamas. Skirkite 15 minučių atsakyti į klausimus anketos, kuri yra informatyvi: daugiau sužinosite ir apie žaidimus, mokėjimus juose, ir apie strategijas siekiant valdyti tam skiriamas išlaidas.  

Kodėl pinigų kontrolės tema, kaip ir internetinių pirkimų kontrolė, tokia svarbi vaikystėje? Nes tai priklausomybių prevencijos tema. Nevaldomi pinigų srautai, nevaldomas pirkimas internete yra pirmas žingsnis link nevaldomo (probleminio ) lošimo ir priklausomybių. Galime prisidėti, kad tėvams būtų lengviau, kad būtų sukurtas reguliavimas. Koks reguliavimas ir kokia pagalba labiausiai reikalinga – čia ir reikia Jūsų balso.  

Kartais tėvai apskritai nustemba sužinoję, kad vaizdo žaidimuose internete galima išleisti pinigų ir apie tai sužino tik peržiūrėdami sąskaitas mobiliaisiais įrenginiais.

Vaikai žaidimuose gali būti skatinami įsigyti įvairių patobulinimų, galių, žaidėjų išvaizdos detalių ir pan.  

Nuoroda į tyrimą yra čia: http://bit.ly/Vaizdo-zaidimu-tyrimas (Vaterlo universiteto platforma „Qualtrics”).   

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: