Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Tomas, kuris teiravosi, kiek laiko galima važinėti Lietuvoje su dešiniavaire transporto priemone? Vyras pastebi, kad tokių - Jonavos gatvėse yra apstu. ,,Regitra" savo ruoštu paaiškina, ką turi žinoti minėtų automobilių valdytojai.  

Teiraujasi dėl galiojančios tvarkos

,,Norėčiau sužinoti, kiek laiko Lietuvoje galima važinėti su automobiliu, kurio vairas - dešinėje pusėje. Jonavoje yra tikrai ne viena transporto priemonė, kurios vairas ne kairėje.. Kiek žinau, anksčiau reikėjo tokį automobilį paruošti naudojimui Lietuvoje. Kaip yra dabar?", - klausė skaitytojas.

Papildomi reikalavimai 

,,Regitra primena", kad dešiniavairė transporto priemonė, registruojama Lietuvoje, privalo turėti papildomą netiesioginio matymo įrangą, išvardytą Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme. Registruojant tokį automobilį „Regitroje“ reikės pateikti ekspertizės pažymą, patvirtinančią apie minėtos įrangos sumontavimą. 

Nepritaikius ir neįrengus papildomos netiesioginio matymo įrangos, net ir laikinas transporto priemonės registravimas – negalimas.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatos draudžia dešiniavairių transporto priemonių registraciją, išskyrus šiuo atvejus, kai transporto priemonės:

1) buvo įregistruotos Lietuvoje iki 1993 m. gegužės 1 d.;

2) pripažintos istorinėmis motorinėmis transporto priemonėmis;

3) pagal konstrukciją ir įrangą yra skirtos specialioms darbo funkcijoms atlikti;

4) turi pagal susisiekimo ministro ar jo įgaliotos institucijos nustatytus reikalavimus numatytoje vietoje įrengtą netiesioginio matymo įrangą.

Tik laikinai

Lietuvoje neįregistruotus automobilius, neturinčius papildomos netiesioginio matymo įrangos, su vairu dešinėje pusėje šiuo metu galima eksploatuoti tik laikinai – iki 90 dienų per metus, o norint nuolat važinėti tokia mašina, ją privalu įregistruoti.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Taip pat skaitykite: