Asmenys, kurie privalo profilaktiškai testuotis kas 7-10 dienų, turi registruotis internetu 1808.lt arba trumpuoju telefono nr. 1808 į Jonavos mobilų punktą. Testavimas yra nemokamas!

Jei asmuo yra nesityręs dėl antikūnų, jis turi galimybę tai padaryti registruojantis per 1808.lt ir pasirinkus registracijos skiltyje "Norintiems pasitikrinti dėl persirgimo COVID-19 liga".

Jei asmuo gauna teigiamą atsakymą, t.y., kad antikūnai nustatyti, toks asmuo nuo jų nustatymo dienos 60 dienų profilaktiškai netestuojamas. Jei asmeniui nebuvo nustatyti antikūnai, jis privalo testuotis ir registruojantis rinktis skiltį "Profilaktiškai besitikrinantiems".

Netestuojami ir tie asmenys, kuriems  prieš mažiau nei 180 dienų nustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija).

 ###

Vyriausybės nutarimu, patvirtintose veiklos srityse dirbantiems žmonėms nuo kovo 27 d. yra privaloma pasitikrinti sveikatą ir atlikti koronaviruso (COVID-19) nustatymo tyrimą – arba periodiškai, arba vieną kartą prieš atveriant duris. 

Patvirtinti šie darbai ir veiklos, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, periodiškai besitikrinantiems, ar neserga COVID-19:

  • asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;
  • socialinės paslaugos ir veikla;
  • švietimo paslaugos ir veikla;
  • vaistinių darbuotojų veikla.

Šioms valstybės numatytoms grupėms profilaktiškai tikrintis, ar neserga COVID-19, būtina periodiškai kas 7–10 dienų. 

Pagal Vyriausybės nutarimą, karantino metu draudžiamų, ribojamų tam tikrų darbų ir veiklų atstovai, turintys nuolatinį tiesioginį kontaktą su kitais asmenimis, prieš pradėdami dirbti ar vykdyti veiklą po draudimų ar ribojimų panaikinimo turės pasitikrinti, atlikdami tyrimą dėl COVID-19. 

Tyrimą bus privaloma atlikti tik vieną kartą prieš grįžtant į darbą. Tokia pareiga numatyta darbuotojams, kurie dirba šiose srityse: 

  • kultūros ir meno; 
  • fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto; 
  • viešojo maitinimo paslaugų teikimo; 
  • mažmeninės prekybos; 
  • laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų (baseinų ir pirčių paslaugos, žaidimų kambarių, šokių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla); 
  • grožio paslaugų ir apgyvendinimo.

Darbuotojas, kuriam privaloma atlikti tyrimą, savo darbdaviui turės pateikti tai įrodantį dokumentą. Prisijungus prie savo paskyros www.esveikata.lt, kiekvienas žmogus galės matyti, atsisiųsti ir prireikus atsispausdinti tyrimo dėl COVID-19 atsakymą.

Jonavos rajono savivaldybės inf.

Taip pat skaitykite: