Pateikiama mintis, kad dažniausiai žmonės kreipiasi į odontologus tik tada, kai pajaučia ūminį skausmą žandikaulyje. Stiprus skausmas šioje srityje gali atsirasti dėl daugelio priežasčių, viena iš jų – dantų kanalų uždegimas. Priežasčių, kodėl atsirado uždegimas gali būti ne viena. Šiame straipsnyje pateiksime galima priežastis ir aptarsime pasireiškiančius simptomus.
Uždegimo priežastys
Danties kanalo uždegimas (dar kitaip vadinamas pulpitu) atsiranda tada, kai bakterijos pasiekia danties kanaluose esančią pulpą. Pulpa – tai minkštasis danties audinys, kurį sudaro kraujagyslės, nervai ir limfmazgiai. Uždegimą gali lemti keli veiksniai, pavyzdžiui:
- prasta burnos higiena;
- trauma, kurios metu lūžo ar įskilo dantys;
Uždegimo atsiradimui taip pat įtakos turi ir nekokybiškai atliktas dantų restauravimas. Negydant šaknų kanalų, atsiranda rizika netekti danties ar kelių. Tad norint išvengti didesnių nemalonumų, infekcijai pašalinti atliekamas profesionalus dantų kanalų gydymas mikroskopu. Šio gydymo metodas užtikrina efektyviausius rezultatus, nes mikroskopas leidžia viską atlikti itin tiksliai ir kruopščiai.
Infekcijos simptomai
Tam, kad pavyktų atpažinti infekciją, reikia įvertinti uždegimo siunčiamus signalus ir nedelsiant kreiptis į profesionalią odontologijos kliniką. Priklausomai nuo pulpos pažeidimo laipsnio ir tipo, simptomai gali skirtis. Šiandien pulpitas išskiriamas į 2 tipus:
- grįžtamasis;
- negrįžtamasis.
Pirmuoju atveju pasireiškia lengvas, trumpalaikis skausmas. Skausmas grįžtamojo pulpito atveju atsiranda valgant ką nors saldaus ar šalto. Dažniausiai, pašalinus dirgiklį, skausmas praeina. Šiuo atveju danties minkštoji dalis yra pakankamai sveika ir, laiku pastebėta, gali būti išsaugota.
Antruoju atveju pasireiškia intensyvus skausmas, kurio kartais nenumalšina net nuskausminamieji vaistai. Negrįžtamas pulpitas pasireiškia, kai bakterijos išplinta į nervą, intensyvus skausmas gali net pažadinti miego metu. Tiek vienu, tiek kitu atveju, ignoruojant simptomus, gali pasireikšti karščiavimas, blogas burnos kvapas, nemalonus skonis burnoje ar net skruosto patinimas.
Akivaizdu, pažeisti dantų kanalai sukelia itin nemalonius pojūčius. Svarbiausia neignoruoti organizmo siunčiamų signalų ir vos pajutus bent menkiausius skausmus, patariama nedelsiant kreiptis į odontologus. Patyrę specialistai greitai sureaguos ir kokybiškai įvertins situaciją, todėl padės išvengti didesnių nemalonumų kaip danties netekimo.