Tiesa, yra tam tikrų dalykų, kuriais reikėtų pasidomėti ir pasirūpinti, jei nutarėte, kad erdvės apdailai tinkamiausias sprendimas yra plytelės.
Vieni iš svarbiausių niuansų, jei norima kokybiškos ir tvarkingos apdailos – plytelių tarpų glaistymas ir plytelių tarpų valymas. Apdaila bus sėkminga tik tuomet, jei žinosite, koks plytelių siūlių glaistas padės realizuoti jūsų svajonių namų viziją, kaip glaistyti plytelių tarpus bei kaip išvalyti plytelių tarpus.
Kodėl reikia glaistyti plytelių siūles?
Plytelių tarpų glaistymas yra vienas paskutinių plytelių klojimo proceso etapų, kuris atliekamas jau suklijavus plyteles. Kitaip sakant, plytelių siūlių glaistymas pradedamas tuomet, kai visiškai išdžiūsta plytelių klijai ir paruošiamas pagrindas. Tarpai glaistomi tik kruopščiai nuvalius plytelių tarpus ir papildomai perbraukus visą paviršių drėgna kempine.
Deja, dažnai plytelių tarpų glaistymas yra ignoruojamas arba atliekamas netinkamai, o tai gali padaryti didelę įtaką bendram apdailos vaizdui. Todėl, jei norite pasiekti ilgai džiuginantį rezultatą, turėtumėte ne tik žinoti, kaip glaistyti plytelių tarpus, bet ir šiuos darbus atlikti itin kruopščiai.
Jei esate pasirengę plytelių tarpų glaistymui skirti deramą dėmesį, šį darbą galite drąsiai atlikti ir savarankiškai. Visgi, jei savo jėgomis dvejojate – patikėkite jį profesionalams, kurie pasirūpins, kad plytelių siūlių glaistymas būtų atliktas nepriekaištingai, o pačios plytelės žavėtų jus puikia savo išvaizda.
Kaip glaistyti plytelių tarpus?
Jei plytelių tarpus glaistysite savarankiškai, pirmiausia pasirūpinkite reikiamomis priemonėmis: pirštinėmis, glaistu, gumine glaistykle ir / arba nedidele mentele, kempinėle ir, žinoma, vandeniu.
Visų pirma jums bus reikalingas tinkamas plytelių siūlių glaistas. Rinkitės aukštos kokybės glaistą, kuris užtikrintų lengvai atliekamus darbus. Būtinai pagalvokite apie glaisto spalvą – ji gali turėti lemiamos įtakos jūsų pasirinktų plytelių dizainui. Nepamirškite, kad galite rinktis iš visos vaivorykštės spalvų ar net blizgančių glaistų. Išsirinkę plytelių tarpų glaistą, sumaišykite jį pagal gamintojo pateiktus nurodymus ir maišykite, kol konsistencija taps vientisa. Konsistencijai tapus vientisai, luktelėkite maždaug penkias minutes ir glaistą išmaišykite dar kartą.
Toliau seka pats plytelių siūlių glaistymas. Glaistykle arba mentele labai atidžiai užpildykite prieš tai išvalytus tarpus tarp plytelių. Glaistyklę laikykite 45 laipsnių kampu ir braukite įstrižai plytelių briaunai. Glaistui kiek sustingus (po maždaug 20 minučių), plytelių paviršių kelis kartus nuvalykite kempinėle su vandeniu. Siekiant išvengti nepadengtų tarpelių, glaistymo ir valymo žingsnius galima pakartoti. Galiausiai seka džiovinimas – plytelių tarpų glaistas visiškai išdžius maždaug per parą.
Kada ir kaip valyti plytelių tarpus?
Plytelių siūlių valymas – itin svarbus šios apdailos priežiūros elementas. Plytelių siūlės sugeria drėgmę ir todėl yra palanki terpė veistis bakterijoms bei pelėsiui, be to, dėl plytelių tarpuose besikaupiančio purvo jos ima tamsėti. Tad plytelių siūles būtina tinkamai prižiūrėti ir neužmiršti valyti – tai ne tik pagerins plytelių išvaizdą, bet ir išlaikys ją nepriekaištinga. Galima naudoti tiek specialiai valymui skirtas, tiek ir buityje randamas priemones.
Tiesa, jei tarpai itin užleisti, aplipę purvu arba gilūs ir sunkiau prieinami, viena veiksmingiausių priemonių - specialus garinis valymo įrenginys. Jei plytelių tarpe atsiradęs pelėsis ir jis įsiskverbęs labai giliai, gali būti, jog vienintelė išeitis bus plytelių tarpų atnaujinimas, tad siūlome plytelių siūlių neužleisti.
Plytelių tarpų valymas liaudiškomis priemonėmis
Jei plytelių tarpai šaukiasi valymo, o po ranka neturite tam specialiai skirtų priemonių, galite panaudoti paprastas buitines priemones, kurių dažniausiai turime ir namuose. Toks variantas tiks ir tuo atveju, jei vengiate arba nenorite pirkti specialių priemonių – galime užtikrinti, kad laiko patikrintos liaudiškos priemonės veikia taip pat veiksmingai ir tinkamai išvalytos plytelės atrodys nepriekaištingai.
Viena universaliausių buitinių priemonių yra soda. Plytelių tarpų valymui tiks paprasčiausia iš sodos ir vandens pagaminta tiršta košelė, kuria ištepami tarpai (čia puikiai pasitarnaus senas dantų šepetukas). Pasigamintą košelę palaikykite tarpuose, nuplaukite šiltu vandeniu bei nuvalykite sausa šluoste. Galite išbandyti ir kiek patobulintą variantą: užteptą sodos košelę dar papildomai apipurkškite acto ir vandens mišiniu.
Dažniausiai pasitaikančios plytelių valymo ir glaistymo klaidos
Valant plyteles ir jų tarpus, reikėtų vengti plytelių priežiūrai neskirtų priemonių, natūralaus akmens plytelėms reikėtų vengti acto ir kitų rūgštinių priemonių. Saugiausias variantas - naudojamą priemonę pirmiausia išbandykite mažame plote.
Glaistant daugiausia klaidų padaroma renkantis ir ruošiant patį glaistą, taip pat dažnai kruopščiai nenuvalomas paviršius ar glaistant neatsižvelgiama į plytelių ypatumus. Jei abejojate, ar procesas pavyks sklandžiai, pagalbos ir patarimo visada galite kreiptis į profesionalus, pavyzdžiui, salono „Apdailos namai“ specialistus.