Nuo taisyklių, draudžiančių patekti į didžiąsias parduotuves be Galimybių paso, įvedimo praėjus savaitei, prekybininkai jau gali įvertinti, kokias pasekmes tai turėjo jų parduotuvėms. Aiškėja, kad dalis Jonavoje veikiančių parduotuvių taip pat mato pokyčius.  

Vienur mažėjo, kitur šiek tiek daugėjo

,,Maximos" komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės Ernestos Dapkienės teigimu, naujieji reikalavimai turėjo įtakos klientų srautams.

,,Jonavoje dirba trys „Maxima X“ parduotuvės, kuriose galima apsipirkti be Galimybių paso – Chemikų g. 37, Kosmonautų g. 17 ir Prezidento g. 13a. Tuo metu „Maxima XX“ parduotuvėje, esančioje Plento g. 3, laukiame pirkėjų su Galimybių pasais ar kitais jam prilyginamais dokumentais.

Rugsėjo 13-19 dienomis, palyginti su pernai, pirkėjų srautai visoje Lietuvoje „Maximos“ parduotuvėse, kur tikrinami Galimybių pasai, sumažėjo apie 30 proc. O tose parduotuvėse, kur Galimybių paso nereikia, pirkėjų srautai didėjo vos kelis procentus,“ - teigė E. Dapkienė.

Neskuba daryti išvadų

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo parduotuvės  ,,IKI" atstovė Gintarė Kitovė, Jonavoje be Galimybių paso klientai negali patekti tik į vieną ,,IKI" parduotuvę, įsikūrusią J. Basanavičiaus gatvėje. 

,,Bendrai, parduotuvėse, kuriose buvo tikrinamas galimybių pasas, apyvarta sumažėjo. Tačiau mažesnėse parduotuvėse, kuriose galimybių pasas nėra tikrinamas, apyvarta išaugo. Labiausiai ši tendencija pastebima mažesnėse „Iki“ parduotuvėse, įsikūrusiose netoli didelių parduotuvių, kuriose reikia parodyti galimybių pasą. Bendrai praėjusią savaitę prekybos tinkle skaičiuojame išaugusią apyvartą, nes didėjo pirkinių krepšelis – žmonės iš tiesų pirko daugiau, nei ankstesniais metais tokiu pat laikotarpiu.

Negalime daryti prielaidos, kad pirkėjai vengė parduotuvių, kuriose tikrinamas galimybių pasas. Galbūt dalis žmonių manė, kad pirmosiomis dienomis gali kilti kokių nors nesklandumų ar eilių, todėl nėjo į didžiąsias parduotuves. Tačiau galiu nuraminti, kad jokių didesnių trikdžių nėra, viskas vyksta pakankamai ramiai, apsaugos darbuotojai puikiai tvarkosi, didesnių eilių pavyksta išvengti, tad pirkėjų laukiame visose tinklo parduotuvėse", - teigė G. Kitovė.

Didelių pokyčių nepastebi

 ,,Lidl" parduotuvėje didesnių pokyčių nepastebėta.

„Jonavoje esančios „Lidl“ parduotuvės prekybos salės plotas yra mažesnis nei 1500 kvadratinių metrų, todėl galimybių pasas šioje parduotuvėje nėra tikrinamas.

Iš visų Lietuvoje veikiančių prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvių vos trijose yra tikinami galimybių pasai, todėl didesnių pokyčių nesame užfiksavę.

Stengiamės, kad reguliavimas vyktų kuo sklandžiau, nesusidarytų eilės ir pirkėjai nepatirtų papildomų trikdžių," - teigė „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

Mato nepasitenkinimą

Kalbant apie ,,Norfą", Galimybių pasas būtinas tiek Chemikų gatvėje, tiek Žeimių gatvėje įsikūrusiose parduotuvėse.

,,Parduotuvėse, kur reikia Galimybių paso, apyvarta sumažėjo, mažesnėse padidėjo.

Daug žmonių nepatenkinti Galimybių pasu, net jei jį ir turi", - teigė ,,Norfos" atstovas D. Ryliškis.

Ragina elgtis atsakingai

Įsigaliojus naujiems reikalavimas, ten, kur žmonės priimami tik su Galimybių pasu, lankytojai gali nedėvėti ir apsauginių veido kaukių. Nepaisant to,  NVSC epidemiologai skatina taip lengvai neatsisakyti to, ką per pandemijos metus išmokome, ir visų prašo ir toliau elgtis atsakingai.

„Dabar pastebime, kad dalis žmonių galbūt labai laukė momento, kada galės nedėvėti kaukių ir po rugsėjo 13 d. numetė šias priemones į šalį. Be abejo, naudojantis paslaugomis, kur privalomai tikrinamas galimybių pasas, tokia teisė žmonėms yra suteikta. Tačiau norime paraginti visus kaukes ir toliau dėvėti būnant viešose žmonių susibūrimo vietose, nepaisant to, kad turime reikalingus dokumentus. Juk rugsėjo 13 d. niekas iš esmės nepasikeitė – epidemiologinė situacija ir toliau išlieka įtempta, delta atmaina ir toliau išlieka dominuojanti, tad kodėl turėtume atsisakyti priemonės, kuri gali sumažinti riziką platinti virusą aplinkoje?“– retoriškai klausia epidemiologė D. Razmuvienė.

Straipsnyje pateikiami tų prekybos centrų komentarai, su kuriais pavyko susisiekti. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: