Aušra Vareikienė pastebi, kad natūralią kosmetiką vaistinėse įsigyja dažniausiai trijų tipų klientai. Tie, kuriems svarbu, kad kosmetikos produktas būtų draugiškas aplinkai – dažniausiai tai tvarų gyvenimo būdą puoselėjanti jaunoji karta, vyresnės moterys, ieškančios labai specifinių grožio prekių bei klientai, kurie į grožio vaistinę užsuka su gydytojų rekomendacijomis.

Kokių sertifikatų ieškoti ant pakuotės?

Kosmetikos produktai, tokie kaip, veido ir kūno kremai, serumai, losjonai, net šampūnai ar kitos plaukų priežiūros priemonės yra sertifikuojami pasaulinių standartų. Būtent standarto ženkliukas nurodo, kad produktas tikrai atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus:

„Sertifikavimo ženkliukai ant produktų pakuočių gali būti skirtingi, priklausomai nuo šalies ar organizacijos atlikusios tyrimą, tačiau juos atpažinti vis tiek paprasta. Norint įsigyti sveikesnį produktą, rekomenduočiau ieškoti trijų tipų ženklinimo. Pirmą, ženklo žyminčio, kad produktas netestuotas su gyvūnais, antra, žyminčio, kad  produkto pakuotė draugiška aplinkai ir trečia – sertifikato sakančio, kad produktas patikrintas dermatologų “,- dėmesį atkreipia Aušra.

Aušra sako, kad produkto natūralumą rodo ir ženklas žymintis, kad jis tinka veganams, taip pat „ECOCERT“ , „Cosmebio“ ženklai.

Ką pastebėti produkto sudėtyje?

Nors dauguma žino, kad produkto sudėtį reikia skaityti, ne kiekvienas esame užtikrinti, ko joje reiktų ieškoti ir ko – tikrai vengti.

„Pirmiausia, dažnai girdimi parabenai. Jų produkto sudėtyje gali būni ne daugiau kaip 0,5 proc. Didesnė koncentracija gali būti kenksminga, net sukelti hormoninių sutrikimų ar turėti kitų pasekmių. Kitas cheminis elementas į ką atkreipčiau dėmesį yra silikonai, kurie užkemša poras ir odai tampa sunkiau kvėpuoti. Taip pat sudėtyje lengva pastebėti įvairius kvapiklius, kurie taip pat liudija, kad produktas nėra natūralus“

„Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė atskleidžia, kad svarbu ne tik konkretūs produktai, bet ir jų koncentracija, kurią galima suprasti iš produktų išdėstymo sudėtyje:

„Ne daug kas žino, kad produkto sudėtis yra rašoma nuo didžiausią koncentraciją turinčios medžiagos iki mažiausią. Taigi, verta atkreipti dėmesį, kiek sudėtyje yra natūralių ingredientų. Pavyzdžiui, jei perkate produktą su natūraliomis medžiagomis, bet produkto sudėtyje jos yra aprašomos paskutinesnėse eilutėse, vadinasi, jų koncentracija bus mažesne nei medžiagų išvardintų aukščiau“,- patarimu dalinasi grožio vaistinių vadovė.

Svarbi ir galiojimo data

Aušra sako, kad jei sudėtinga gilintis į sudėtį, kartais pakanka pažiūrėti į produkto galiojimo datą.

„Natūralūs produktai negalioja kelerius metus, juos suvartoti dažniausia reikia per keletą mėnesių ar iki metų. Ant natūralių produktų pakuočių būna pažymėta data iki kada geriausia vartoti produktą. Cheminių medžiagų turintys produktai dažniausiai galiojimo datos neturi arba galioja labai ilgai“.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: