Artėjant šiltajam sezonui ir vis daugiau poilsiautojų traukiant į pajūrį, Aplinkos apsaugos departamentas primena motorinių transporto priemonių vairuotojams taisykles ir galiojančius reikalavimus.

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį ir primena, kad Kuršių nerijoje motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti ir važinėti po mišką galima tik keliais. Statyti transporto priemones miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms. Taip pat vairuotojams privaloma vadovautis ir Kuršių nerijos nacionalinio parko taisyklėmis. 

 „Ypač noriu atkreipti automobiliais keliaujančių Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų dėmesį, kad statant transporto priemones reikia vadovautis ne tik eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių“, – primena Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Šios taisyklės draudžia važiuojant motorinėmis transporto priemonėmis ne kietąja kelio danga, užstatyti užtvarus ir įvažiavimus į mišką. O jas pažeidus gresia baudos nuo 30 iki 90 eurų (juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 60 iki vieno 170 eurų).

„Praėjusį sezoną vienas dažniausių nusižengimų buvo automobilių statymas neleistinose vietose pažeidžiant Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisykles. Artėjant šių metų sezonui, norime priminti, kad poilsiautojai laikytųsi galiojančių reikalavimų, neužstatytų užtvarų lankytinose vietose ir būtų atsakingi“, – akcentavo aplinkosaugininkas. 

Aplinkosaugininkas poilsiautojus įspėja būti atidiems ir laikytis pajūryje galiojančių taisyklių. O pamatę pažeidimą, nedelskite – skambinkite 112.

Kaip teigia V. Marozas, lankantis pajūryje svarbu vadovautis ir Lankymosi miške taisyklėmis. Jos numato, kad motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti į mišką ir po jį važinėti galima tik keliais. Statyti transporto priemones miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, būtina stengtis neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad teritorija, kurioje, sprendžiant iš tam tikrų požymių, dažnai važinėjama ar statomos motorinės transporto priemonės, nėra laikoma keliu ar aikštele: t. y. išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias.

Primename!

Kuršių Nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklės draudžia:

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: