Elektriniai paspirtukai tampa viena populiariausių judėjimo priemone, todėl šiltuoju metu laiku išauga skundų skaičius dėl elektrinių paspirtukų kokybės. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pastebi tendenciją, kad vartotojai dažnai nebūna susipažinę su saugaus naudojimo reikalavimais, kuriuos paruošia gamintojas.

Išriedėdami į takus ir gatves žmonės turėtų atsiminti, kad Kelių eismo taisyklėse nustatyti reikalavimai dviračių vairuotojams taip pat privalomi ir motorinių dviračių vairuotojams (elektriniams paspirtukams, turintiems vidaus degimo variklį ar elektros variklį, ne didesnę nei 1 kW galią ir išvystantys ne didesnį nei 25 km/h greitį). Gamintojai, atsižvelgdami į kasmet atsirandančius gedimus bei defektus tobulina gaminius, todėl vartotojai gali būti vis labiau užtikrinti dėl gaminių kokybės, tačiau privalo saugoti save ir laikytis saugumo reikalavimų.

Be to, važiuodamas keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, elektrinio paspirtuko vairuotojas priekyje turėtų įsijungti baltos šviesos žibintą, gale turėtų šviesti raudonos šviesos žibintas, važiuojantysis turi dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais (važiuojat važiuojamąja kelio dalimi, tokie patys reikalavimai yra ir šviesiu paros metu).

Šiais metais VVTAT taip pat vykdo elektrinių paspirtukų tikrinimo programą. Programos metu siekiama užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami elektriniai paspirtukai būtų saugūs vartotojams ir atitiktų taikomus reikalavimus.

Atlikdami patikrinimus, VVTAT specialistai vykdo elektroninių paspirtukų dokumentų apžiūrą, ženklinimo bei naudojimo instrukcijų vertinimą bei tikrina verslininkų turimas atitikties deklaracijas. vertina, ar naudojimo instrukcijos parengtos valstybine kalba, ar turinys atitinka gamintojo informaciją, ar nurodyti saugos reikalavimai ir kt. Ypatingas dėmesys yra skiriamas įvertinti, ar instrukcijoje nurodyta elektrinio paspirtuko baterijų priežiūros, kontrolės ir pakrovimo veiksmų tvarka, taip pat pareiga įkraunant bateriją nepalikti įkrovimo įrenginio be priežiūros (ypač per naktį).

Įgyvendindama tikrinimo programą, VVTAT skatina verslo savireguliaciją ir sąžiningą praktiką, teikiant į Lietuvos rinką saugius ir reikalavimus atitinkančius ne maisto produktus.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: