Ankstų liepos 7 d. rytą gausus būrys policijos pareigūnų susirinko Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, kurios prieigos skambėjo nuo tvirtų, ryžtingų 19 jaunuolių, papildžiusių Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) gretas, žodžių. Iškart po tarnybą pradėjusių pareigūnų priesaikos, didžiausias dėmesys skirtas jau ne vieną dešimtmetį Kauno apskr. VPK dirbantiems pareigūnams, kurie apdovanoti už nepriekaištingą tarnybą.

Šv. Mišias aukojęs kapelionas Tomas Karklys meldėsi ir dėkojo už kasdien policijos pareigūnų atliekamą kilnią misiją valstybės gyvenime – saugoti, ginti ir padėti. Kapelionas T. Karklys pastebėjo, jog naujieji pareigūnai priimdami priesaiką atiduoda dalį savęs, pažada atlikti pareigą Lietuvos valstybei, prisiekia vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, negailėti jėgų ginant žmogaus teises ir laisves, visuomenės ir valstybės interesus, sąžiningai atlikti patikėtas pareigas ir visada saugoti gerą vidaus tarnybos sistemos pareigūno vardą.

Kapelionas susirinkusiems pareigūnams priminė visada laikytis teisingumo principo – nedaryti, nesakyti ir nesielgti su kitu taip, kaip nenorima, jog elgtųsi su pačiu. Taip pat šv. Mišių metu prisiminti ir pagerbti visi žuvę policijos pareigūnai.


Jauniesiems pareigūnams ištarus priesaikos žodžius, visus susirinkusius kolegas pasveikino ir Kauno apskr. VPK viršininko pavaduotojas Giedrius Klimavičius. „Minėdami Valstybės dieną, kaip įprasta prisimename, reikšmingus įvykius Lietuvoje, Tautos didvyrius, kurie reikšmingais darbais prisidėjo prie Lietuvos Nepriklausomybės. Taip pat esame neabejingi įvykiams Ukrainoje. Tai dar labiau padidina pasididžiavimą savo Nepriklausoma valstybe, prie kurios prisideda ir Lietuvos policija, o ją atstovaujate Jūs. Netrukus įvyksianti apdovanojimų ceremonija patvirtina, kad pareigūnų darbai yra reikšmingi, prasmingi ir svarbūs žmonėms. Džiugu matyti tiek noru žibančių naujų pareigūnų akių, ryžtingai nusiteikusių ginti, saugoti ir padėti žmonėms“, – kalbėjo jis. G. Klimavičius linkėjo sėkmės tarnyboje bei išlikti vieningais.

Prieš tris mėnesius Kauno apskr. VPK pradėjusi dirbti Silvija Budriūtė, šiuo metu einanti tyrėjos pareigas Žaliakalnio policijos komisariato Veiklos skyriuje, pasakojo, jog darbas nenuvylė, kasdien netrūksta įvairovės ir iššūkių.

„Policijos pareigūno profesija pradėjau domėtis dvyliktoje klasėje. Buvo sunku nuspręsti, kuo noriu būti, todėl skaitydama įvairias studijų programas, stengiausi save įsivaizduoti skirtinguose vaidmenyse. Labiausiai sudomino teisės sritis, aprašyti studijų dalykai skatino smalsumą ir norą sužinoti, kas už tų aprašymų slepiasi. Norėjosi ne tik teorijos, bet ir praktikos, todėl pasirinkau tarnybą policijoje“, – teigė priesaiką davusi pareigūnė. Jaunoji pareigūnė pridūrė, jog kasdien susiduria su iššūkiais, bet visada sulaukia pagalbos ir kolegų padrąsinimo.


Valstybės dienos minėjimo proga daugiau nei pusšimtis Kauno apskr. VPK pareigūnų apdovanoti už ilgametę tarnybą, įteikti atminimo ženklai, vardinės dovanos bei padėkos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: