Laisvoji ekonominė zona, tai - ūkinei, komercinei ir finansinei veiklai skirta teritorija, kurioje įstatymu nustatytos ypatingos ekonominės ir teisinės ūkio subjektų funkcionavimo sąlygos, taip pat išvystyta inžinerinė infrastruktūra. Šiuo metu Lietuvoje veikia 7-ios laisvosios ekonominės zonos (LEZ): Klaipėdoje, Panevėžyje, Marijampolėje, Kėdainiuose ir Akmenėje bei Kaune. Viešojoje erdvėje karst nuo karto pasigirstant diskusijoms apie tai, kad Kauno LEZ veikiančios įmonės - itin patrauklios darbo ieškantiems jonaviečiams, portalas jonavoszinios.lt pasidomėjo, kiek jų šiuo metu dirba jose. 

,,Visai neseniai vykdėme darnaus judumo apklausą, kurios rezultatai mums parodė, kad Kauno LEZ‘e dirba nemaža dalis darbuotojų ne tik iš Kauno regiono, bet taip pat ir kitų savivaldybių. Apklausos duomenimis, Jonava yra trečioje pozicijoje pagal Kauno LEZ darbuotojų gyvenvietę.

Remiantis apklausos duomenimis, ( apie 1200 atsakiusiųjų (virš 20% aktyvumas)) iš visų Kauno LEZ veikiančių įmonių, turime 57 darbuotojus iš Jonavos.

Bendrai, Kauno LEZ dirba virš 5 500 darbuotojų. Labai tikslios informacijos apie darbuotojų gyvenamąsias vietas neturime, tačiau šios apklausos rezultatai tikrai puikiai atspindi bendrą vaizdą", -  atliktos apklausos rezultatus aptarė LEZ atstovė Gabrielė Paulavičiūtė.

LEZ klientų tarpe -  įvairios įmonės: tiek paslaugų, tiek gamybos sektoriaus klientai. Nuo pirmojo 2005-aisiais įsikūrusio kliento iki šiandien Kauno LEZ reziduoja 38 investuotojai. Drauge su klientų patalpose veiklą vykdančiais nuomininkais, teritorijoje veikia apie 70 įmonių. 

,,Pas mus veikia logistikos, elektronikos komponentų tiekimo, maisto pramonės ir kitos įmonės. Daugiausiai darbo vietų kuria gamybos sektorius. Iš profesinės perspektyvos, darbuotojų paklausa yra gan plati ir priklauso nuo pačių įmonių poreikių", - teigė G. Paulavičiūtė. 

Daugiausia investicijų Kauno LEZ sulaukė automobilių komponentų, medienos gaminių, baldų ir medicinos prietaisų gamybos srityse. Stambiausių Kauno LEZ investuotojų sąraše yra visame pasaulyje žinomos tarptautinės įmonės  „Continental“,  „Hollister“ ir  „Hella“.

Kauno LEZ nuotr.

Taip pat skaitykite: