Rodos, gražiausių metų švenčių belaukiant, turėtume būti geresni, atlaidesni, daryti gerus darbus, džiaugtis šventiniu laikotarpiu. Tačiau tokie šilti jausmai užplūsta ne visus, ir jie, kaip kokie Grinčai, vagia Kalėdas. Švenčių vagys apsilankė ir Šilų seniūnijoje, Panoterių miestelyje. Kažkam panižo rankos, ėmė ir suniokojo didžiausių metų švenčių atributą – Panoterių krašto bendruomenės rankomis puoštą Kalėdų eglę.  

Dėl tokio poelgio, Panoterių krašto bendruomenės vadovė Audronė Gruodienė, viešai į žmones kreipėsi "Facebook" paskyroje:

„Negražus poelgis. Gruodžio 14 d. ryte Panoterių miestelio centre rasta nuniokota  papuošta kalėdinė eglė. Sudraskyti rankų darbo žaislai,  elektrinės girliandos. Kažkam labai norėjosi nuotykio, bet jis buvo nevykęs. Gerb. miestelėnai ir jų svečiai, mokykimės vertinti tuos, kurie kažką daro naudingo, gražaus visiems, o ne tyčiotis draskydami, plėšydami kitų darbą, kuris padarytas visiems: ir mums, ir mūsų svečiams. Ir man būtų labai skaudu ( o tai jaučiu, kad taip yra), kad ši piktybiška veikla būtų bendruomenės narių ar jų artimųjų. Jei kuris nors miestelio žmogus nori nuveikti darbą visiems - tai ir darykite, mes dar ateisime į talką, o ne plėšykite, draskykite. Ateina Didžiosios šventės, negadinkime nors šiuo metu visiems sunkiu laikotarpiu vieni kitiems nuotaikos. Todėl palinkėkime vieni kitiems sveikatos, stiprybės“, - rašė bendruomenės vadovė Audronė Gruodienė.

Anot A. Gruodienės, incidentas, kaip įtariama, įvyko naktį, kuomet buvo išjungtas miestelio apšvietimas, o kartu su juo – visos elektrinės girliandos. Pasinaudodami tamsa, niekadėjai sudraskė girliandas, bendruomenės moterų ir vaikų rankomis gamintus žaisliukus bei nudraskytus papuošimus išmėtė kur papuolė. Rytinis vaizdas pribloškė bendruomenę, tačiau jie – nenuleido rankų. Kol viską sutvarkė, gyventojai sugaišo tris valandas, tačiau miestelio puošmena vėl džiugina kraštiečius.

Atkreipiamas dėmesys, kad taip besielgiantys asmenys gali sulaukti atsakomybės dėl svetimo turto sugadinimo ir viešosios tvarkos pažeidimo. Tyčinis turto sugadinimas gali užtraukti piniginę baudą iki 750 eurų, nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas gali „kainuoti“ iki 140 eurų.

 

Nuotraukų galerijoje - Panoterių miestelio kalėdinės eglutės puošimo darbai

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: