Dėl įgriuvusių tilto per Nevėžį konstrukcijų (Tilto g., Kėdainiai) uždarytas transporto ir pėsčiųjų eismas. Dėl susidariusios padėties pailgės pagalbos tarnybų reagavimas į pagalbos prašymus rytinėje miesto dalyje. Taip pat keisis viešojo transporto maršrutai ir tvarkaraštis.

Pradėjus tilto per Nevėžį ties Vilainiais rekonstrukciją, transporto srautas buvo nukreiptas kitais tiltais.

Kėdainių rajono savivaldybės vadovai, matydami padidėjusį tiltų, o ypač tilto, esančio Tilto gatvėje, apkrovimą, praėjusiais metais du kartus kreipėsi į VĮ Lietuvos automobilių kelių direkciją, kuriai priklauso minėtas tiltas, kad būtų įvertinta šio tilto būklė.

Buvo gautas atsakymas, kad nustatytai atskirų statinio konstrukcijų pažeidimai. VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija parašė, kad laikotarpiu, kol bus vykdoma statinio stebėsena bei būtini tyrimai, tiltu leidžiamas tik lengvųjų transporto priemonių, viešojo transporto ir transporto priemonių, kurių masė ne didesnė kaip 20 tonų, eismas, ribojant tilto važiuojamosios dalies plotį.

Galutinių išvadų apie tilto būklę negauta iki šiol.

Sausio 31 dieną, nugriuvus daliai tilto konstrukcijų, tiltas per Nevėžį Tilto gatvėje uždarytas.

Eismas nukreipiamas tiltu, esančiu kelyje Jonava – Šeduva.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos informacija:

Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva.

Šis tiltas buvo įvertintas kaip blogos būklės ir dėl šios priežasties jau kurį laiką buvo apribota leistina masė iki 20 tonų, taip pat nukreipiamosiomis gairėmis po 1,2 metro iš abiejų pusių susiaurinta važiuojamoji dalis. Tiltą buvo ruošiamasi tvarkyti. Praėjusių metų gruodžio mėn. pasirašyta sutartis dėl projektavimo. 

Šio tilto stebėseną AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai vykdė nuolatos. Paskutinį kartą tiltas apžiūrėtas praėjusią savaitę.

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija aiškinasi įvykio priežastis, viena galimų versijų – tilto sija galėjo būti pažeista dėl juo važiavusio sunkiasvorio transporto, kurio masė viršijo nustatytą masės ribojimą.

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipiasi į Kėdainių rajono savivaldybę, policiją dėl bendradarbiavimo siekiant nustatyti įvykio aplinkybes.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: