AB „Kelių priežiūra“ tęsia darbines diskusijas apie Lietuvos valstybinės reikšmės kelių tinklą su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija. Šįkart gyvame formate susitiko ne tik „Kelių priežiūros“ generalinis direktorius Rolandas Rutėnas, bendrovės regionų vadovai ir Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Rolandas Bružas bei jos valdybos nariai. Prie formato taip pat prisijungė ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Transporto infrastruktūros priežiūros skyriaus vadovas Modestas Lukošiūnas.

Pirmiausiai, diskusijos ašimi tapo klausimas, kur ir kaip gyventojams pranešti apie vieną ar kitą kelių priežiūros poreikį ar neatitikimą. Seniūnams priminta, kad vairuotojai, gyventojai, turintys operatyvios ir skubios informacijos apie valstybinės reikšmės kelio būklę, gali ir kviečiami tai pranešti LAKD Informacijos skyriui tel.: 1871 (mokamas), +370 5 232 9600. Taip pat pranešti informaciją galima ir el. paštu blogi.keliai@lakd.lt. Juo gyventojai gali papildomai prie klausimų raštu pridėti ir nuotraukas, kitą aktualią vaizdo medžiagą.

Atkreiptas dėmesys, kad šis kanalas labiau skirtas karštai informacijai perduoti, pavyzdžiui, apie pastebėtas sudėtingas eismo sąlygas keliuose: kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt. Informacija apie eismo sąlygas patogiai pateikiama ir internetu: eismoinfo.lt. Priminta, kad LAKD Informacijos skyrius dirba visą parą, septynias dienas per savaitę.

Kitais administraciniais, su institucijų veiklos organizavimo, korupcijos prevencijos susijusiais klausimais gyventojai gali kreiptis „Kelių priežiūros“ kontaktais arba LAKD kontaktais.

Susitikimo dalyviai sutarė, kad nuolatinis ir sistemingas informacijos dalinimasis turėtų leisti palaipsniui įdiegti didesnius ar mažesnius patobulinimus keliuose, eisme, spręsti kitus besitęsiančius kelių infrastruktūros klausimus.

Taip pat diskutuota apie galimybę seniūnams turėti ir žinoti konkrečius valstybinės reikšmės kelių darbų terminus. Aptarti žiemos sezono darbai, užsiminta ir apie artėjantį šiltųjų orų sezoną, prieš kurį būtina dar kartą kruopščiai sutvarkyti stoteles, pakeles, kitą aktualų gerbuvį.

Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos valdyba atkreipė dėmesį į gyventojų skundus dėl kelių priežiūros bei ne visada laiku atliekamų kai kurių priežiūros darbų apimtis regionuose. Buvo išsakytos pastabos ir apsikeista aktualia informacija, kaip galima būtų tobulinti praktiką. Susitikime akcentuota, kad ir ateityje bus glaudžiai bendradarbiaujama bei ieškoma aktualių problemų sprendimo būdų.

Be to, paliesta kita ne mažiau aktuali tema tiek kelininkams, tiek seniūnams – kelių infrastruktūros gadinimas. Abejos pusės pripažįsta, kad vis dar pasitaiko vandalizmo atvejų, kuomet gyventojai palieka šiukšles autobusų stotelėse ar pakelėse. Sunkiasvorės technikos vis dar sutinkamos tuose keliuose, kur tokių transporto mechanizmų judėjimas yra ribojamas, o jų dalyvavimas tokiuose ruožuose ženkliai blogina dangos būklės situaciją. Operatyvus informacijos dalinimasis apie netoleruotinus atvejus užtikrins tokių situacijų prevenciją bei leis saugoti esamą infrastruktūrą, užtikrinti tinkamą jos panaudojimą visuomenei ir kitiems eismo dalyviams.

Susitikimo pabaigoje aptarti bendrieji kelių priežiūros normatyviniai dokumentai (skelbiami čia). Pasak „Kelių priežiūros“ ir LAKD, toks reglamentavimas padeda užtikrinti, kad visoje Lietuvoje būtų taikomi vienodi kokybiniai kelių priežiūros reikalavimai nepriklausomai nuo savivaldybės dydžio ar kitų parametrų, užtikrinant ne pavienio kelio, o viso valstybinio kelių tinklo tinkamą veikimą.

„Kelių priežiūros“ inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: