AB „Kelių priežiūra“ informuoja apie ypač sudėtingas žiemiškas sąlygas, šiuo metu keliuose mechanizmai dirba pilnu pajėgumu. Dedamos maksimalios pastangos, tačiau pastarąją parą fiksuojama neeilinė situacija: besitęsiantis snygis, vėjas, vietomis pūga, plikledis.

Sudėtingiausios eismo sąlygos pietų Lietuvoje, Vilniaus, Trakų, Kauno ir Kėdainių rajonuose. Sunkiai pavyksta užtikrinti tinkamas sąlygas net ir didžiausio intensyvumo keliuose.

Pustymas, vėjas iššūkių kelia ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrinčiai bendrovei. Dėl snygio keliai vėl greitai padengiami nauju sniego sluoksniu, dėl pustymo beriamos tirpdymo medžiagos nespėja tinkamai veikti, todėl vos baigus darbus, jie nedelsiant kartojami.

Panaši orų situacija Lietuvoje stebėta užvakar, kovo 8-ąją, kuomet dirbo kiek apie 350 mechanizmų, sunaudota medžiagų: druskos 3096 t; mišinių 1008 t; tirpalo 836 m3.

Kiek geresnė situacija šiuo metu yra šalies vakarinėje ir šiaurinėje šalies pusėje, čia pagrindinių kelių dangos drėgnos arba šlapios, slidūs tik mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai.

„Kelių priežiūra“ primena, kad vairuotojai turėtų išlaikyti ypatingą atidumą važiuodami atokesniais keliais, vengti staigių manevrų, rinktis saugų, mažesnį nei leistiną, greitį, įsitikinti, kad automobilio padangos tinkamos žiemos sąlygoms. Taip pat prašoma planuotis daugiau laiko kelionėms, nes sąlygos nėra paprastos.

Visą informaciją apie kelių būklę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose galima sužinoti www.eismoinfo.lt. Taip pat paskambinus į visą parą dirbantį Eismo informacijos centrą trumpuoju tel. numeriu 1871 arba numeriu 8 (5) 232 9677, vairuotojai gali gauti ir perduoti informaciją apie eismo sąlygas.

AB „Kelių priežiūra“ inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: