AB „Kelių priežiūra“ valstybinių kelių priežiūros darbų aspektus pristatė ir aptarė susitikime-diskusijoje su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija. Renginyje dalyvavo kiek daugiau nei šimtas seniūnų iš visos šalies.

Susitikimo metu akcentuota, jog žiemą visiems eismo dalyviams būtina atkreipti dėmesį į besikeičiančias oro sąlygas, kritulius, kurie daro tiesioginę įtaką vairavimo sąlygoms. Tuo pačiu kalbėta apie logiką, kodėl vieni keliai yra valomi ir barstomi dažniau, kiti – rečiau, o dar kituose keliuose slidumą mažinančios medžiagos išvis nebarstomos, tik nuvalomas perteklinis sniegas.

„Apžvelgėme normatyvinius reikalavimus, kuriais vadovaujamasi valstybinės reikšmės kelių priežiūroje. Kadangi nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniego ir juos pabarstyti slidumą mažinančiomis medžiagomis nėra galimybių, žiemos priežiūros darbai skirstomi į 5 skirtingus priežiūros lygius pagal eismo intensyvumą ir kelių svarbą“, – sako „Kelių priežiūros“ atstovas Karolis Sakalauskas.

Susitikimo metu, vasario 20-ąją, pristatyta ir visuomenei parengta naudinga žiemos darbų atmintinė. Joje skelbiama, kokie darbai yra atliekami, kokiuose ruožuose, kuriuo laiku juose dirbama ir kaip kelias turi atrodyti. Tai tik vienas iš daugelio sprendimų siekiant didinti gyventojų informuotumą apie kelių priežiūros veiklą.

Pasak Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidento Rolando Bružo, kelininkų darbai yra ypatingai aktualūs šalies gyventojams, o dažnas jų domisi kelių priežiūros aktualijomis.

„Tikimės, kad panašaus pobūdžio susitikimai taps nauja tradicija stiprinant tarpusavio bendradarbiavimą. Mūsų seniūnai kasdien sprendžia savo narių bendrąsias problemas, tarp kurių, natūralu, ir asfaltuoti keliai bei žvyrkeliai. Todėl tinkamas informuotumas padės lengviau išspręsti žmonių rūpesčius ir yra naudingas visoms pusėms“, – sako Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Rolandas Bružas.

Seniūnijų atstovai kėlė klausimą, kur gyventojams surasti aktualią informaciją apie šalies kelius. „Kelių priežiūros“ atstovai priminė, kad priežiūros lygius pasitikrinti galima internetinėje svetainėje kpl.keliuprieziura.lt. Be to, vairuotojai gali savarankiškai prieš kelionę įsivertinti tikėtiną kelių būklę interaktyviame žemėlapyje.

Informacija apie kelių priežiūros lygius taip pat skelbiama interneto svetainėje www.eismoinfo.lt. Minėtoje svetainėje pateikiama ir informacija apie kelių būklę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose.

Kaip žinia, kelių būklei stebėti naudojamos specialios IT priemonės, vykdomos gyvos patrulinės kelių apžiūros, tačiau taip pat apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose: kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt., gali pranešti ir patys gyventojai. Jie kviečiami tai daryti informacijos skyrių trumpuoju tel. numeriu 1871 arba nemokamu tel. numeriu +370 5 232 9600 (veikia kiekvieną dieną, 24 val. per parą). Juo taip pat galima  gauti ir perduoti informaciją apie eismo sąlygas.

„Kelių priežiūra“ primena, kad bendrovė atsako tik už valstybinės reikšmės kelių būklę užmiesčiuose, rajonų centruose bei mažesniuose miestuose bei miesteliuose. Už kitų gatvių priežiūrą minėtose gyvenamosiose vietovėse atsakingos savivaldybės.

„Kelių priežiūra“ inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: