Vairuotojai, važiuojantys keliu Jonava - Kaunas, jau galėjo pastebėti naujus įspėjamuosius ženklus. Dar pernai Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) skelbė, kad A6 kelyje atsiras ne vienas vidutinio greičio matuoklis. Dėl to vairuotojams kyla klausimas, ar nauji ženklai įspėja apie juos? Nors LAKD nedaugžodžiauja, aiškėja, kad kelių eismo taisyklių pažeidėjus ,,tramdys" ne vieno tipo įrenginiai. Tiesa, pastarieji bus pastatyti daugybėje šalies kelių. 

A6 kelyje - net keli nauji įrenginiai

,,Šie ženklai informuos apie vidutinio ir momentinio greičio matuoklius", - paklausus apie A6 kelyje įrengtų ženklų paskirtį teigė LAKD tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininkas Evaldas Tamariūnas pridurdamas, kad iš viso A6 kelyje planuojama įrengti 2 momentinio greičio matuoklius ir 4 ruožus, kuriuose bus matuojamas vidutinis greitis.

Visgi, direkcijos atstovas tikina negalintis atsakyti, kada tiksliai pradės veikti nauji įrenginiai.

Ir kituose keliuose

Kalbant apie Lietuvos valstybinės reikšmės keliu, čia šiuo metu įrenginėjami 70 naujos kartos momentinio greičio matuoklių. Jų vietas galite rasti nuotraukų galerijoje (Žiūrėti MGM žemėlapį). 

,,Taip pat jau pasirašyta sutartis dėl 100 vidutinio greičio matuoklių (VGM) įrengimo (50 ruožų). Netrukus ketinama pasirašyti sutartį dėl dar 112 vidutinio greičio matuoklių (56 ruožų)", - aiškino E. Tamariūnas.

Šių įrenginių vietas taip pat galite rasti nuotraukų galerijoje (Žiūrėti VMG žemėlapį). Kadangi VGM įrengiami pagal atskiras sutartis, jie žemėlapyje pažymėti skirtingomis spalvomis.

,,Matuoklių vietos dar gali būti nežymiai pakoreguotos, taip pat ir atkarpų ilgiai dar koreguojami", - akcentuoja E. Tamariūnas. 

Funkcija - ne viena

Be savo „tiesioginių“ funkcijų – fiksuoti greitį, naujųjų įrenginių pagalba, anot LAKD atstovo, bus galima patikrinti techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą ir t.t.

Vytauto Kliženčio nuotr.

 

 

Taip pat skaitykite: