Šiandien, balandžio 29-osios rytą, vairuotojai pranešė apie A6 kelyje ties bendrove Achema aptiktą sutraiškytą laukinį gyvūną.

Dažnai važiuojantys šiuo keliu netruko spėlioti – ar nebus tai daugeliui gerai pažįstama Achemos lapė, kuri dažnai iš miško ateidavo į įmonės teritoriją, darbuotojų buvo prižiūrima, šeriama, net mokėjo komandą „Atsisėsti“. Gyvūnas buvo dažnas svečias įmonės teritorijoje, todėl buvo populiarus tarp mėgstančių fotografuoti. Achemos lapės nuotrauka patalpinta ir portalo jonavoszinios.lt skaitytojų galerijoje. Nuotraukos autorius - Andrius.

 

Patys achemiečiai pasakojo, kad pastaruoju metu lapė atrodė nušiurusi, lyg sužeista, o šią žiemą kažkur prapuolė. Galimai kelyje sutraiškytas lapiukas bus jos palikuonis.

Informacija apie aptiktą gyvūnėlio kūną perduota Jonavos rajone veikiančiam medžiotojų būreliui, kurio nariai jį patrauks nuo kelio važiuojamosios dalies.

Kaip elgtis nutrenkus laukinį gyvūną?

Apie sužalotus, į gyvenvietes ar miestus užklydusius laukinius gyvūnus galima pranešti Gyvūnų globėjų asociacijai, medžioklės plotų naudotojams, skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu (8 5) 273 2995.

Transporto priemone partrenkus bet kokį laukinį gyvūną (nepriklausomai nuo jo dydžio ir nuo to, ar jis vis dar gyvas, ar ne), reikia informuoti Aplinkos apsaugos departamentą telefonu (8 5) 273 2995 arba skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Paskambinus svarbu kuo tiksliau nurodyti įvykio vietą ir apibūdinti gyvūno būklę. Įvertinęs gautą informaciją, Aplinkos apsaugos departamento specialistas sprendžia, kam perduoti pranešimą. Svarbu žinoti, kad vairuotojas negali pasiimti partrenkto laukinio gyvūno, kitaip gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba 30–90 eurų bauda. Vis dėlto, jei partrenktas laukinis gyvūnas trukdo eismui, jį galima patraukti į šalikelę, kol atvyks specialistai.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: