Netradicinis sprendimas

Idėja įrengti kavinę 13-kos metrų jūriniame konteineryje Monikai kilo bežiūrint įvairias laidas ,,YouTube“ kanale, kuriose žmonės „zero waste“ pricipu įsirengia būstus būtent jūriniuose konteineriuose. Jos teigimu, tinkamo konteinerio bei žemės sklypo paieškos truko daugiau nei pusę metų, o jo remontas - dar tiek pat. Beveik visus remonto darbus kartu su vyru ir artimaisiais atlikusi M. Bendoraitienė tikisi, kad ,,Kiemaičiui“ jaukumo suteiks ir tai, kad dauguma baldų yra prikelti antram gyvenimui iš sendaikčių parduotuvių.

Dėl visko kaltas - karantinas

Kavinės įkūrėja teigia, kad pirmojo karantino metu netekusi darbo ir nesėkmingai ieškodama naujojo, suprato, kad geresnės progos įkurti savo verslą, nebebus. Pirmyn ją vedė vyro palaikymas, didelis noras dirbti bei sukurti mylimą darbo vietą sau ir kitiems. Paklausta kodėl būtent pasirinko įkurti kavinę, Monika sako buvusi įkvėpta posakio ,,pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nereikės nė vienos dienos dirbti“. ,,Man patinka rūpintis žmonėmis, su jais bendrauti, jausti bei girdėti atgalinį ryšį. Visą tai gali turėti kurdamas kavinę bei dirbdamas joje“ - šypsosi Monika.

,,Kiemaitis“ - naujas gyventojas Jonavoje

Pavadinimą Monika teigia galvojusi ilgai, ieškojusi idėjų žodyne, internete, kadangi norėjosi prasmingo bei gerai skambančio žodžio ar žodžių derinio. Kadangi jūrinis konteineris yra pastatytas seno pastato kieme, didelėje erdvėje, geriausias atitikmuo buvo kiemelis. Norėdama suteikti išskirtinumo, kavinę nusprendė pavadinti ,,Kiemaičiu“ - tarsi tai būtų asmuo ar persona, kuris gyvena čia. Kitas svarbus ,,Kiemaičio“ akcentas – logotipas. Jame, Monikos teigimu, atsispindi šalia esantis senas namas, šilta ir jauki atmosfera. ,,Su vyru juokaujame, kad logotipe pavaizduotas medelis, mūsų atveju, yra pušelė - vienintelė pušis, kuri prigijo iš 8 pasodintų sklype“.

,,Kiemaitis“ Jonavoje įsikūrė neatsitiktinai

Monika, gimusi ir užaugusi Jonavoje, savo verslą pasirinko įkurti gimtajame krašte. Kaip ji pati sako - visur gerai, bet namuose geriausia. ,,Jonavai bei čia gyvenantiems žmonėms noriu pasiūlyti šiek tiek naujovių. Mano tikslas sukurti ne tik kavinę, bet ir erdvę, kurioje planuojame organizuoti įvairius edukacinius, pramoginius bei muzikinius renginius. Ir nors daugiausiai žmonių galėsime priimti šiltojo sezono metu, kadangi turime didelį kiemą, šaltuoju laikotarpiu klientų lauksime jaukioje ,,Kiemaičio“ erdvėje, įrengtoje jūriniame konteineryje“.

Meniu orientuotas į kokybę

Ir nors ,,Kiemaitis“ specializuosis burgerių gaminimo srityje, tačiau kavinės meniu norimą patiekalą galės atrasti kiekvienas. ,,Šiuo metu mūsų meniu bus vieno puslapio, neperkrautas ir orientuotas į keletą skirtingų burgerių su šviežiai keptomis brioche bandelėmis. Taip pat, stengsimės patikti ir kiaulienos šonkauliukų mėgėjams. Tuo pačiu nepamiršome ir vegetarų - jiems paruošėme specialų vegetarišką burgerį bei falafelius“. Monikos teigimu, ,,Kiemaityje“ gaminami padažai patiekalams suteiks kitokį, dar niekur neragautą skonį. ,,Kelių savaičių bėgyje planuojame startuoti ir su maisto pristatymo į namus paslauga, todėl galėsite mūsų meniu paragauti net neišėję iš namų“.

 

,,Kiemaitis“ savo duris atveria jau šį šeštadienį, gruodžio 4 d., 12 val. Kviečiame visus atvykti į Basanavičiaus g. 8, Jonavoje!

,,Kiemačio“ naujienas galite sekti Facebook bei Instagram puslapyje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: