Vakar, liepos 13-ąją, Jonavos ugniagesiai gelbėtojai pakliuvo į neeilinę situaciją - gavus pranešimą apie Žeimių miestelyje, Kauno gatvėje, deginamą laužą, teko kviesti ir policijos pareigūnus.

Neprisistačiusio asmens pranešimas gautas 09:55 val. Pranešėjas teigė, kad kaimynai savo namų valdos teritorijoje degina laužą.

Kaip skelbiama Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pranešime, atvykus ugniagesiams gelbėtojams, 30 m atstumu nuo artimiausių pastatų, tačiau 2 m atstumu nuo kaimynų nušienautos sausos kiemo žolės, prakiurusioje statinėje, esant vėjui į kaimynų pusę, buvo kūrenamos galimai gamtinės atliekos.

Atliekas deginusios sodybos savininkės į kiemo teritoriją atvykusių ugniagesių gelbėtojų neįsileido, atsisakė pačios gesinti kūrenamas atliekas ir pradėjo konfliktuoti teigdamos, jog Jonavos r. savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriaus vedėjas joms leido kūrenti atliekas bei nurodė neįsileisti į savo valdą ugniagesių. Į įvykio vietą buvo iškviestas policijos pareigūnų ekipažas, tačiau savininkės vis tiek neleido gesinti laužo bei pradėjo konfliktuoti ir su policijos pareigūnais.

Anot Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, apie susiklosčiusią situaciją informavus Jonavos r. savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyrių, moterys laužą prigesino pačios.

Nurodytu adresu taip pat buvo atvykęs Jonavos r. savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriaus vedėjas, kuris paaiškino sodybos savininkėms kaip reikia saugiai kompostuoti gamtines atliekas jų nedeginant.

Portalui jonavoszinios.lt susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės viešosios skyriaus vedėju Andriumi Venckumi, šis pasakojo, kad minėtos moterys jam buvo skambinusios prieš kelias dienas. 

,,Jos paskambino ir teiravosi, ar gali sudeginti kelias sausas šakas, nugenėtas nuo aviečių krūmų. Aš patariau joms, kad nedidelį kiekį gali sudeginti šašlykinėje. Tačiau jos degino didžiausią krūvą žolės. Apie tai skambučio metu jos net nebuvo užsiminę", - teigė A. Venckus.

Apie tai, kaip tinkamai tvarkyti gamtines atliekas, plačiau skaitykite čia.

Biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo paslaugas Jonavoje atlieka UAB ,,Jonavos paslaugos". Plačiau apie tai skaitykite čia.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: