Jonavoje esančia Gudžionių gatve besinaudojantys gyventojai dar anksčiau yra teiravęsi dėl jos asfaltavimo - esą kalbos apie tai girdimos ne vienerius metus. Dėmesio šiam klausimui portalas jonavoszinios.lt yra skyręs ir pernai, tuomet paaiškėjo tik tiek, kad viską stabdo minėtoje gatvėje įrengti, AB ,,Litgrid" priklausantys, aukštos įtampos laidai - norint atlikti asfaltavimo darbus, juos reikia perkelti arba paaukštinti. Kas dabar žinoma apie asfaltavimo galimybę? 

Linijų rekonstravimo neplanuoja

Kaip portalui jonavoszinios.lt teigė AB ,,Litgrid", bendrovė eksploatuoja linijas vadovaudamasi Lietuvos respublikos teisės aktais ir šios linijos, kertančios Gudžionių gatvę, įrengtos ir eksploatuojamos laikantis visų galiojančių  teisės aktų.

,,Naujai įrengiama gatvė turi būti įrengta taip, kad nebūtų pažeisti saugūs atstumai nuo kelio dangos iki esamų linijos laidų. Gatvės įrengimo projekto iniciatoriai, kaip mes suprantam, yra Jonavos miesto savivaldybė. Teisės aktuose numatyta, kad esant poreikiui pertvarkyti oro linijas dėl kitų statinių ar infrastruktūros projektų,  linijų pertvarkymą finansuoja iniciatorius.

 Taip pat informuojame, kad „Litgrid“ artimiausiu laikotarpiu neplanuoja šių linijų rekonstravimo", - teigė AB ,,Litgrid".

Kliūtis išlieka

Susiekus su Jonavos rajono  savivaldybe paaiškinta, kad Jonavos miesto seniūnijoje yra parengtas Gudžionių  g. kapitalinio remonto projektas.

,,Bet jis LITGRID`o nėra suderintas ir toje vietoje, kur eina jų elektros linijos, darbų vykdyti negalime", - pabrėžia savivaldybė.

 Čia pat priminta, kad Jonavos miesto 2022-2024 metų prioritetiniame objektų sąraše finansuoti KPPP lėšomis Gudžionių gatvė yra numatyta 2024 metais (sąrašas patvirtintas tarybos ir skelbiamas viešai: https://www.jonava.lt/gyventojams/skelbimai/54/patvirtinti-vietines-reiksmes-keliu-remonto-prioritetiniai-sarasai:10066)

 ,,Tačiau viskas priklauso nuo to, ar pradėsime Lietavos g. rekonstrukciją. Šis objektas 2023 m. bus teikiamas Susisiekimo ministerijai rezervo lėšoms gauti ir jeigu bus skirtas finansavimas, savivaldybė prisidės apie 15 proc. nuo objekto vertės. Negavus rezervo lėšų, rekonstrukciją vykdysime KPPP skaičiuojamosiomis lėšomis, tuomet visi žemiau esantys objektai bus nukeliami į 2025 m. arba net 2026 metus", - nurodė savivaldybė.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: