,,Tradiciškai, kultūros centras organizuoja visus miesto renginius ir šventes. Gruodžio 1-ąją, 17 val. 30 min. Pradėsime eglutės įžiebimo šventę centrinėje miesto aikštėje. Įžiebsime ne tik eglutę, bet ir kalėdinį miestelį.  

Šventinėje programoje pagrindinė atlikėja - Monika Linkytė. Taip pat koncertuos ir jonaviečiai. Įžiebimo ceremonija nebus ilga, tačiau kartu vyks įvairios edukacijos, dėl kurių vietos, kur jos vyks, dar sprendžiame.   

Jau neįsivaizduojam šventės be Žibinčiaus, o Kalėdų senelio atvykimą - kol kas pasiliekame paslaptyje. Na ir žinoma pabaigai - fejerverkai”, - pasakoja S. Jefimenka. 

Kalėdų eglės įžiebimo šventę stengiamasi surengti tokią, kad pateisintų visų amžiaus grupių gyventojų lūkesčius - ir suaugusiųjų, ir mažųjų šventės dalyvių. Kalbant apie pačius mažiausius, su džiaugsmu pranešama, kad kalėdinių eglučių miestelyje, gruodžio 1-ąją, nuo 15 val. važiuos pamėgtas elektrinis Kalėdų traukinukas.  

Numatyta, kad šiemet ypatingai ir gausiai bus puošiamas krašto muziejus su mintimi, kad šventės dalyviai, eidami nuo miesto eglės į eglučių miestelį, galėtų stabtelėti muziejuje, sušilti, Kalėdų seneliui išsiųsti laišką, pasigrožėti puošyba, sudalyvauti edukacijoje ir tęsti savo kelionę toliau, nepraleidus progos patrinti stebuklingos, norus pildančios jonvabalio uodegėlės ar nusifotografuoti su stirnomis ir rogėmis.  

,,Mūsų turizmo informavimo centras taip pat ruošia staigmeną. Rengiamas žemėlapis, kad atvykę svečiai ir prie sporto arenos pasistatę savo automobilį, galėtų su nuorodomis pereiti pėsčiųjų tiltu, eitų link eglučių miestelio, pro muziejų, link centrinės eglės, toliau - pro papuoštą bažnyčią keliautų link žibinčiaus, pasiektų Joninių slėnį, kur taipogi lauks papuošta eglutė. Gausis toks šventinis, turistinis maršrutas, kalėdinis pasivaikščiojimas”, - šypsosi Sergejus Jefimenka.    

Šventinis gruodis 

Kaip pasakoja JKC direktorius, gruodis yra bene pats užimčiausias mėnuo visuose metuose.  

,,Gruodis visiškai ,,sausakimšas”, žiūrint mūsų renginių kalendorių. Nei didžiojoje salėje, nei mažesnėse erdvėse nebėra laisvų vietų. Išpuola, kad tą pačią dieną vyks po du, po tris renginius. O jei negalime kažkurią dieną daryti renginio, vadinasi vyksta repeticija ar pasiruošimas kitam pasirodymui.  

Gruodis - išskirtinis mėnuo. Kultūros centro režisieriai, pavaduotojai, peržiūri pasiūlymus ir ieško, kas galėtų nudžiuginti jonaviečius, todėl galiu pasidžiaugti, kad matysime išskirtinius atlikėjus ir turėsime subalansuotą programą - ir vaikams, ir klasikinės muzikos gerbėjams, ir spektaklių mylėtojams, ir gal net sunkesnės muzikos mėgėjams”, - pasakoja S. Jefimenka.  

Gruodžio mėnesio Jonavos kultūros centro programoje jau numatyta: 5 d. - Humoro vakaras Dzino šou; 7 d. - ,,Romantic sax” Juozas Kuraitis (saksofonas), Daumantas Slipkus (fortepijonas); 15 d. - Kalėdų žvaigždės: 90-ieji Lietuvoje šventinis gyvo garso koncertas su komedijos prieskoniu; 17 d. - Baleto spektaklis vaikams ir visai šeimai „Kalėdų giesmės“ pagal Charles Dickens knygos motyvus; 17 d. -  Merūno Vitulskio ir grupės naujojo albumo pristatymo koncertas ,,Nepaliesta muzika”; 19 d. - Eugenijus Chrebtovas ,,Sielą virpinančios dainos"; 20 d. - Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras. Muzikinė pasaka visai šeimai „Kalėdos trimito mieste“; 21 d. - Domino teatras. Koncertas „White & black“; 23 d. - Baletas ,,Don Kichotas”; 29 d. - Rositos Čivilytės koncertas „Meilės spalvos“. (Programa nuolat atnaujinama, visus renginius rasite ČIA).  

Kalbant apie gruodžio renginius kultūros centre patariama bilietus rezervuoti iš anksto, ir perspėjama, kad jie tirpsta akies mirksniu. 

Dėmesys renginių kokybei 

Nėra paslaptis, kad organizuojant renginį, kartais paveda atlikėjai - sutarus pasirodymą, jie neatvyksta, pasirenka kitus miestus ir renginį tenka atšaukti, taip griūna visi Jonavos kultūros centro planai. Tačiau to negalima pasakyti apie gruodžio mėnesį.  

,,Gruodis yra kitoks metas. Mes turime daug gausesnę atlikėjų pasiūlą, nei bet kurį kitą mėnesį, bet renkamės atidžiai. Norėdami išlaikyti šventinių renginių kokybę, kartais tenka atlikėjams pateikti neigiamą atsakymą dėl pasirodymo pas mus.  

Žinoma, nėra taip paprasta kažko atsisakyti ar nukelti, nes visi susitarimai vyksta oficialiai, pagal sutartis, o kadangi mūsų salė viena geriausių Lietuvoje, pasiūlymų koncertuoti čia - nestokojam. Juk šventinis laikotarpis ir atlikėjams yra pats darbymetis. Net respublikinio lygio koncertai, pabuvoję didžiosiose arenose, užsuka pasirodyti ir į Jonavą”, - atvirauja JKC direktorius.  

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: