Visi šie veiksmai atliekami naudojant specializuotus įrankius, kurių pagrindinis yra įrenginys – plytelių pjaustytuvas, asortimentą rasite Bausa.lt. Iškilus klausimui: kaip keramines plyteles pjaustyti namuose, meistras susiduria su dilema – kuris įrankis geresnis: rankinis ar elektrinis?

Klaidinga nuomonė, kad rankiniai plytelių pjaustytuvai yra mėgėjams skirta įranga, skirta smulkiems darbams, o elektriniai plytelių pjaustytuvai yra tik profesionalams. Priemonę lengva išmokti naudoti net pradedantiesiems. Žinoma, praktika ir įgūdžiai turės įtakos pjovimo kokybei. Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip pasirinkti plytelių pjaustytuvą vienkartiniam ir nuolatiniam darbui.

Klojant plyteles ant sienų ir grindų, būtina ne tik sutalpinti elementus į numatytus linijinius turimo ploto matmenis, bet ir apeiti kliūtis vamzdžių ir iškyšų pavidalu, uždaryti staktas, nuožulnus, nišas, ir t. t. Panašias operacijas galima atlikti net su nebrangiu plytelių pjaustytuvu. Tačiau, jei planuojate dirbti su plytelėmis ne vieną kartą, o jas kloti profesionaliai, turėtumėte pasirinkti gerą universalų plytelių pjaustytuvą

Plytelių pjaustytuvų tipai

Visi įrenginiai skirstomi į dvi pagrindines grupes, priklausomai nuo veikimo principo, į rankinius (mechaninius) ir elektrinius.

Rankinis plytelių pjaustytuvas namams yra paprasčiausias ir nepretenzingas prietaisas. Jis reikalingas mažos apimties darbams su mažo storio medžiaga. Kompaktiško įrenginio nereikia jungti prie maitinimo šaltinio, todėl jį galima montuoti vietose, kuriose nėra prieigos prie fiksuoto tinklo. Lengvas svoris (nuo 5 iki 7 kg) nesukelia problemų transportuojant.

Elektrinio plytelių pjaustytuvo pasirinkimas

Skirtingai nuo mechaninio pirmtako, iš tinklo maitinamas įrenginys pjauna plyteles, o gaminių storis gali būti didesnis nei 15 mm. Daugiafunkciniai įrenginiai leidžia atlikti linijinius ir garbanotus pjūvius, o tai yra svarbus taupymo elementas apdorojant plyteles dideliais kiekiais. Ir atminkite, kuo didesnė elektros variklio galia, tuo lengviau plytelių pjaustytuvas susidoros su storesnių matmenų plytelėmis.

Užsakomasis straipsnis

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: