Klaida: impulsyvus sprendimas

Kai kurie žmonės yra impulsyvūs pirkėjai. Pamato, užsimano, nusiperka ir po dienos numeta į kampą. Paprastai verta žinoti šią savo ar savo šeimos savybę ir ją iš tikro lengva pastebėti. Ir būtina susikurti nuostatą, jog impulsyvių pirkinių iš paskutinių pinigų ar iš skolintų pinigų įsigyti nevalia. Nėra nieko blogiau, kaip įsigyti daiktą, kurio vėliau nenaudosite, o paskolos gražinimas dar kelis mėnesius ar net metus primins apie impulsyvią klaidą.

Yra vienas posakis, jog perkant brnagų daiktą, turite turėti dvigubai tiek pinigų kišenėje, kiek už tą daiktą sumoakte. Kitu atveju, jūs negalite jo pirkti. Įsivedus tokią ar panašią taisyklę, galite išvengti neapgalvotų sprendimų perkant ne pirmo būtinumo prekes.

Klaida: brangios paskolos pasirinkimas

Paskolos, kaip ir bet kurie pirkiniai, gali būti pigios ir brangios. Paskolos netgi gali būti nemokamos, t.y. pavyzdžiui, imant pirmą paskolą, kai kurie kreditoriai gali siūlyti paskolą be palūkanų.

Paprasčiausias būdas išsirinkti pigiausią paskolą, t.y. tokią, kurios administravimo mokestis bei palūkanos bus mažiausios, yra pasinaudoti paskolų palyginimo portalais. Suvedus informaciją, kokio dydžio paskolos norite ir kuriam terminui, gaunate visų palyginimo portalo sistemoje esančių kreditorių palyginimą. Tereikia išsirinkti geriausią ir labiausiai jums tinkantį variantą.

Dar patogesnis variantas yra asmeninis pasiūlymas. Reikia šiek tiek daugiau duomenų apie save bei patvirtinti tapatybę ir kreditoriai pateikia konkretų pasiūlymą jums, atsižvelgdami į jūsų pajamas, kredito reitingą, kredito istoriją ir kitus kriterijus.

Klaida: neatsakingas požiūris gražinant paskolą

Yra žmonių, kurie nemato nieko blogo savo veiksmuose, kai sumoka paskolos gražinimo įmokas sujungdami du  mėnesius. Jei tai būtų mokėjimas už einamą ir būsimą mėnesį – viskas gerai. Bet dažniau pasitaiko už einamąjį ir buvusį mėnesį, kas reiškia, jog yra vėluojama mokėti.

Vėluojant tenka ne tik papildomai sumokėti delspinigius, bet ir kenkiama savo kredito reitingui bei istorijai. Vėliau siekiant gauti paskolą, tai gali sutrukdyti gauti paskolą geresnėmis palūkanomis ir sąlygomis.

Klaida: nesikreipiama pagalbos kai paskola tampa našta

Gyvenimo ritmas keičiasi, situacijos keičiasi ir seniau paimta paskola po kurio laiko gali tapti našta. Taip pasitaiko ir tame nieko blogo, viską galima išspręsti. Geriausiai tokiu atveju padeda kreipimasis į kreditorių ir sutarties sąlygų peržiūrėjimas. Galima atidėti paskolos gražinimą, galima perdėlioti paskolos gražinimo grafiką, galima refinansuoti paskolą. Variantų yra, svarbu kalbėtis šia tema su kreditoriumi.

Klaida: pradelsus mokėjimus ignoruojamas kreditorius

Jei nėra galimybės laiku sumokėti paskolos gražinimo įmoką ir pradelsiate, tai nėra didelė problema, tačiau ji tampa milžiniška, kai pradedate ignoruoti kreditoriaus bandymą su jumis susisiekti. Neatsakote į telefono skambučius, žinutes, el. laiškus ar į namus siunčiamus pranešimus. Kreditoriai įprastai yra sukalbami ir gali palaukti įmokos, gali pasiūlyti gražinimą dalimis, gali priimti kitus jums palankius sprendimus. Tačiau jei nesikalbate, rodote ženklus, jog vengiate paskolos gražinimo, esate nemokus ir piktybiškai ignoruojantis kreditorių – paskola yra perduodama antstoliams išieškoti, o tai jau tampa daug didesnė problema su rimtomis pasekmėmis, nei tiesiog telefoninis pokalbis su kreditoriumi.

Užsakomasis straipsnis

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: